Apple iPhone Kamera Yenilikleri İle Geliyor

0
50

Şimdilerde akıllı telefon serisi iPhone cihazlarının 10.yıla özel çıkacak modeli için çalışmalarını sürdüren Apple, bir yandan da mevcut iPhone serileri için yeni yazılım destekleri üzerine çalışmalar sürdürmeye devam ediyor. Son olarak iOS 10 sürümüyle beraber kullanıcılara birçok yenilik sunan Apple şimdilerde ise iOS 10.2 beta sürümlerini bir bir yayınlamaya başladı. Yine kullanıcılara birçok yeni özellik sunması beklenen iOS 10.2 kararlı sürüm için ise yeni iddialar da gündeme gelmeye başladı. Bu noktada Apple tarafından doğrulanmamış olsa da ortaya atılan ilk iddia yeni sürümle beraber Apple’ın iPhone kameralarında değişikliğe gideceği.

Geçtiğimiz günlerde buna benzer sinyaller vermiş olan Apple’ın yenilik sisteminin ise AR sistemi olacağı düşünülüyor. Açılımı arttırılmış gerçeklik sistemi olarak bilinen AR sistemiyle beraber artık kullanıcıların arttırılmış gerçeklik alanına hitap eden çekimler yapılabileceği de gündemde.

Kamera Sistemi Nasıl Çalışacak?

Yenilenmiş kamera sisteminin nasıl çalışacağı konusunda mutlaka Apple’ın yapacağı açıklamayı beklemek gerekiyor. Fakat iddialara bakacak olursak yeni kamera sistemi ile artık çekilen görüntüler 3 boyutlu olarak gösterilmesinin aynı sıra sanal gerçekliğe de dahil edilebilecek.

Apple-AR

Dediğimiz gibi şu an için Apple tarafından bu konuda bir ipucu verilmediği için sistemin tam olarak bu şekilde de çalışıp çalışmadığı bilgisi yok. Sadece bu bilgiler değerlendirildiğinde ise daha önce sanal gerçeklik gözlükleri için yaptığı açıklamalara bakarsak Apple, arttırılmış gerçekliğe iPhone kameralarıyla geçiş yapacak.

Yeni Güncelleme Çıkış Tarihi Belli Mi?

Yeni güncellemenin çıkış tarihi konusunda da bir açıklama yok. Fakat söz konusu güncellemenin iOS 10.2 sürümüyle beraber gelmesi bekleniyor. iOS’un bir sonraki güncellemesi olan sürüm için şimdilerde en son beta 3 sürümü yayınlandı.

apple-AR-güncellemesi

Bir süre daha beta sürümlerinin devam edeceğini düşünürsek birkaç beta sürümünün daha gündemde olduğunu söylemek gerek. Kaç seri beta sürümü yayınlanacak şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Fakat beta sürüm yayınlanma aralığını çok yüksek tutmayan Apple’ın kararlı güncelleme sürümü için de çok fazla bekletmeyeceği de iddialar arasında.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2 Kararlı Sürümle Beraber Çözülen Tüm Sorunlar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?