Apple iPhone Fotoğraf Öğreticisi için Yeni Videolar Yayınladı

0
35
iPhone Fotoğraf Öğreticisi

iPhone 7 modelinden beri, Apple’ın akıllı telefonlarında bazı özellikleri vurgulayan videolar paylaştığını görüyoruz. Sadece iPhone için değil yeni iPad içinde bu şekilde rehber videoları paylaşmaya devam eden Apple’ın, son olarak iPhone X serisi için kamera özelliklerini öne çıkaran videolar yayınladığını gördük. Yayınlanan 3 yeni videonun hemen ardından markanın bu kez kamera modlarının nasıl kullanılacağını gösteren yeni videolar yayınladığı görüldü. Yine 3 video olarak yayınlanan öğretici videoların detaylarına geçelim.

iPhone Kamera Rehber Videoları Devam Ediyor

Yayınlanan yeni rehber videolarında da yine 35 saniye süre sunulduğunu ekleyelim. İlk video dersi olarak değerlendirebileceğimiz paylaşımda, iPhone’da Slo-mo zamanlamasının nasıl yapılacağı üzerinde durulmuş. Kamera modlarını kullanarak çok daha başarılı çekimler oluşturmak adına adım adım yapılacaklar rehberi hazırlanmış. Fotoğraflar içerisinde kolayca slo-mo efektini kullanmayı öğrenebiliyorsunuz.

İkinci videoda kamera ızgara özelliğinden yararlanıp, görsellerde konumlandırmanın nasıl yapılacağından söz ediliyor. Özellikle çok fazla simetrik ögenin bulunduğu fotoğraflar çekerken, fotoğraflarınızı tam orantılı olarak çekmenizi sağlayacak olan bir mod olduğunu da ekleyelim.

Son video ise siyah beyaz fotoğraf filtresi konusunda bilgi veriliyor. Videoda monu seçiminin yapıldığı ve buna göre bir arka plan düzenlemesi yapıldığı görülüyor. Tüm bu özellikleri kullanarak çok daha ilgi çekici fotoğraflar oluşturmak mümkün.

Bu videoların bir farkı olduğunu da ekleyelim. Bu videolarla beraber portre modunun dışına çıkıldığını ve diğer modlar konusunda da bilgiler verilmiş olduğunu gördük. Öyle ki Apple’ın bu şekilde rehber videolar hazırlamaya devam etmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Teşekkür Listesine Giren Türk Öğrenci

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?