Apple’ın akıllı telefonları için her sene sürekli olarak yeni iddialar gündeme geliyor. Sadece bu sene iPhone 8 modeli için ortaya atılan iddialar değil bunun dışında Apple’ın bir önceki akıllı telefonları da çıkmadan önce birçok kez iddialarla gündeme gelmeye başlamış ve telefonlar çıkış yapmadan önce telefonlar hakkında birçok detay konuşulmuştu.

En son iPhone 7 serisi hakkında ortaya çıkan detaylar konusunda örnekler verelim. Telefonlar duyurulur duyurulmaz tasarım değişikliklerinden tutunda yeni kamera sistemine kadar hemen her özellik uzun süre konuşulmuştu. Nitekim tanıtımdan sonra söz konusu akıllı telefonların iddialarda yer alan bu özelliklerinin de yer aldığını görmüştük.

iPhone 8 İçin Yeni Önlemler

Şimdi ise Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonları için aynı şekilde iddialar konuşuluyor. Telefonda yüz tanıma sistemi olacak, parmak izi okuyucuları değişecek, OLED ekran gelecek ve benzeri birçok iddia gündem olmuş durumda. Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için sürekli olarak bu şekilde ortaya atılan iddiaları da yine bu kez iPhone 8 akıllı telefonları için belli değerleri ortaya koyuyor. Apple’ın ise aslında bu durumdan rahatsız olduğu ortaya çıktı.

iPhone 8 kılıfları

Şöyle ki yapılan paylaşımlarda yer alan görseller ve telefon tanıtılmadan önce dışarıya verilen detayları engellemek için marka artık telefonlarının kasa parçalarını bile özel kılıflarla taşımaya başladı. Telefonun tasarım detaylarının ortaya çıkmaması için özel kılıflar geliştirildiği belirtilirken bu haberlerin çıkması ile beraber Apple’ın ne gibi bir strateji de izleyeceği netlik kazanmış oldu.

iPhone 8 Tasarımları Korunacak

Bu şekilde baktığımızda Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımının yapılmadan önce telefonun detaylarının paylaşılması önleme konusunda epey bir çalışma yaptığını da söylemek gerekiyor. Son kılıf örneklerinde de olduğu gibi marka bundan sonra akıllı telefonları için çok daha dikkatli davranacak orası kesin.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Prototip Görseli Olduğu İddia Edilen Görseller Ortaya Çıktı

Peki bu durum iPhone 8 haberlerini engeller mi? Zaten şimdiye kadar telefonun hemen her detayı konusunda iddialar gündeme geldi. Bu nedenle çok fazla engellemeyeceğini de söylesek yalan olmaz.

Fakat Apple’ın bu çalışmasının markaya bir katkı sağlayacağına kesin gözü ile bakılabilir. Bu gibi bir strateji Samsung tarafından da Galaxy S8 modeli için uygulanan bir strateji olarak dikkat çekiyor. Bakalım bundan sonra iPhone 8 için ne gibi gelişmeler gündeme gelecek ve Apple’ın adımları neler olacak? Bunu şimdiden kestirmek oldukça zor gibi gözüküyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?