Apple iPhone 8 Modelleri iPhone 7 Modellerinin Yarısı Kadar Satıldı

0
161

Apple’ın bu ayın başında tanıttığı ve 22 Eylül tarihinde satışa çıkarttığı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin önceki iPhone modellerine göre daha düşük bir ön sipariş aldığı ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan raporlara göre şimdi de iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin geçtiğimiz yıl satışa sunulan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin elde ettiği satış rakamının sadece yarısına yetişebildiğini gösteriyor.

Eylül ayının başında düzenlediği özel etkinlikte 3 yeni iPhone modeli tanıtan Apple’ın iPhone 7S modeli yerine geçen iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin satış adetleri şaşırtıyor. Geçtiğimiz senelerde yeni tanıttığı iPhone modelleriyle ön sipariş rekorları kıran Apple bunu ne yazık ki iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde gerçekleştiremedi. Raporlara göre kullanıcılar iPhone 8 ya da iPhone 8 Plus almak yerine iPhone’un tamamen ekrandan oluşan ilk modeli olacak olan iPhone X’i bekliyor.

Apple’ın iPhone X’i beklemek istemeyen ve iPhone X’e göre daha uygun bir fiyata iPhone almak isteyenler için sunduğu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri ne yazık ki Apple’ın beklediği satış rakamlarına ulaşamadı. Raporlar her ne kadar kullanıcıların iPhone 8 ya da iPhone 8 Plus almak yerine iPhone X modelini almak için beklediklerini ortaya koysalar da Apple’ın iPhone X modelinin de ortaya çıkan yeni ayrıntıları ( Face ID teknolojisinin beklendiği gibi çalışmaması, telefonunun kullanımının önceki iPhone modelleri gibi kolay olmaması) nedeniyle de iPhone X satışlarının Apple’ın beklediği satış rakamının altında kalacağı yönünde olacağı düşünülüyor.

Ülkemizde henüz satışa sunulmayan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin ise şimdiye kadar elde ettiği satış rakamları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin elde ettiği satış rakamlarına yarısına anca ulaşmış durumda.

Apple şimdilik iPhone X’in satışa çıkmasıyla durumun düzeleceğini düşünse de iPhone X’in satışa çıkışının ertelenme ihtimali ve Apple’ın elinde yeteri kadar iPhone X stoğunun bulunmaması kullanıcıların iPhone X modelini satın almaktan vazgeçirebilir. iPhone X ile ilgili ortaya atılan bu haberler şimdilik iddiadan öteye geçemiyor olsa da bu durum iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin beklendiği kadar satmadığı gerçeğini değiştirmiyor. Bakalım Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus satışlarını arttırmak için nasıl bir yol izleyecek?

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Tanıtımı İçin Tarih Geldi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?