Apple iPhone 8 Kasa Malzemesi Netleşiyor

0
49

Akıllı telefonlar arasında en çok beklenen model olan iPhone 8 akıllı telefonları için artık yavaş yavaş sona gelinmeye başlandı. Tanıtımı için bir süre daha olsa da iPhone 8 için sürekli artış gösteren iddialar artık telefonun gittikçe netleşmesini sağlamaya başladı.

Bu noktada yeni seri akıllı telefonların son olarak ortaya çıkan daha doğrusu netlik kazanmaya başlayan noktalarından birisi ise kullanılacak olan kasa malzemeleri oldu. Aslında baştan beri Apple’ın bu konuda bir farklılığa adım atacağını düşünüyorduk. Fakat yeni iddialar bu farklılığı netleştirmeye başladı.

Alüminyum Kasaya Veda Mı Ediyoruz?

Bu noktada gelen son iddialar alüminyum kasa kullanımına tamamen veda edileceğini gösteriyor. Apple’ın uzun süredir akıllı telefonlarında kullandığı alüminyum kasa malzemesine son vereceğinin düşünülmesinin hemen ardından yeni kasa materyalleri için de bazı iddialar öne çıkmaya başlamıştı.

iPhone 8

Şimdi ise Apple’a yakın kaynaklar tarafından da bu iddialar doğrulanmaya başlandı. İddialara göre Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında kasa malzemesi olarak kapak kısmında ve yüzey kısmında cam materyalleri, iç çerçevede ise paslanmaz çelik kasa kullanılacağı öne çıkmaya başladı.

Son dönemde üzerine yoğunlaşılan özellik olarak öne çıkan bu iki kasa malzemesi için kullanım şekli de ortaya çıkmaya başladı. Zaten OLED ekran kullanılacağını düşünecek olursak Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için cam ve çelik birleşiminin sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Telefon Ağırlaşır Mı?

Şimdi iPhone 8 serisinde çelik kasa kullanılacağının iddiaları ile beraber bir soru öne çıkmaya başladı. Son dönemde akıllı telefonlar ne kadar ince ne kadar hafif olursa o kadar fazla tercih ediliyor. Peki bu durumda iPhone 8 daha ağır olmayacak mı?

Apple’ın bu sorunu çözebilmek için de plaka çelik malzeme kullanacağı ve bu malzeme ile beraber iPhone 4 serilerinde yer alan yapının yakalanacağı ve telefonların beklendiği kadar ağır olmayacağı düşüncesi hakim. Tabi Apple’ın herhangi yeni bir teknolojiye imza atıp farklı bir uygulamaya mı yoksa iPhone 4 sistemine mi gideceği henüz belli değil.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?