iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X Türkiye Fiyatları Artacak mı?

0
175
iPhone 8 ve iPhone 8 Plus iPhone X

Bu yazımızda iPhone 8 fiyatını, iPhone 8 Plus fiyatını ve iPhone x fiyatını inceliyoruz.

Tanıtıldığı günden beridir herkesin merakla beklediği yeni iPhone modelleri adım adım yaklaşıyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de satışa çıkmaya hazırlandığı açıklandı. GSM operatörlerinin kampanyalarıyla beraber gündem olan çıkış tarihi ise 20 Ekim olarak açıklandı. GSM operatörlerini kampanyaları ve ön siparişleriyle, telefonların fiyatları da ortaya çıkmıştı. Operatörler tarafından gelen bu fiyat açıklamalarından sonra Apple’ın resmi sayfasından da telefonların fiyatları açıklandı. Üstelik iPhone X modeli içinde fiyat açıklaması geldi.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus Fiyatları

GSM operatörleri tarafından yapılan açıklama sonrasında fiyatlar hakkında bilgi vermiştik. Bir kez daha Apple’ın resmi açıklaması sonrasında yer verilen fiyatlara bakalım.

iPhone 8 fiyatı

İki farklı model seçeneği bulunan iPhone 8 akıllı telefonlarını, 64 GB depolama ya da 256 GB depolama seçeneğiyle alabiliyorsunuz.

  • iPhone 8 64 GB Versiyon Fiyatı: 4.199,00 TL
  • iPhone 8 256 GB Versiyon Fiyatı: 4.999,00 TL

Bu rakamlar iPhone 7 Plus modelinden biraz daha yüksek seviyede. Yine iki seçenek bulunan iPhone 8 Plus fiyatlarına bakalım.

iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

iPhone 8 Plus Fiyatı

  • iPhone 8 Plus 64 GB Versiyon Fiyatı: 4.799,00 TL
  • iPhone 8 Plus 256 GB Versiyon Fiyatı: 5.599,00 TL

İki modelin fiyatları ve alınabilecek versiyonlar bu şekilde açıklandı. Asıl sürpriz iPhone X modelinde.

iPhone x fiyatı

iPhone X Fiyatı

iPhone 8 modelleri 20 Ekim tarihinde satışta olacak. iPhone X ise en erken 27 Ekim tarihinde ön siparişe açılacak. İki farklı renk seçeneğiyle tercih edebileceğiniz iPhone X fiyatlarına bakalım.

  • iPhone X 64 GB Versiyon Fiyatı: 6.099,00 TL
  • iPhone X 256 GB Versiyon Fiyatı: 6.899,00 TL

Güncelleme: Doların 3.96 ile rekor kırmasından sonra iPhone 8 fiyatı ve iPhone x fiyatı hakkında bir çok soru gelmeye başladı. Bu soruların başında da fiyat artışı olup olamayacağı geliyor.  Şimdilik Apple’dan bu yönde bir açıklama gelmedi ama doların 4 lira üzerine çıkması durumunda ne olacağını bilemiyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Fiyatları Hakkında İlk Tahminler Neler? Fiyatlar Nasıl Olacak?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?