Apple iPhone 8 İçin Rapor Hazırlamaya Başladı

0
67

iPhone 8 akıllı telefonları satışa çıktı. Ülkemizde de 20 Ekim tarihinde satışa çıkacak olan yeni seri akıllı telefonların, birçok ülkede satışa çıkması telefonlar için birçok sorunun belirlenmesini de sağladı. Bir yandan telefonların özellikleri test edilirken bir yandan da ilk hatalar tespit edilmeye devam ediyor. Bu noktada en büyük sorun ise iPhone 8 Plus modellerinde ortaya çıktı. Bu seride ortaya çıkan sorun sonrasında telefonların pillerinin şiştiği ve telefonun ekranının ayrıldığı haberleri gelmeye başladı. Daha önce sitemizde birçok kez yer verdiğimiz konu hakkında Apple’ın incelemelere başladığı açıklanmıştı. Şimdi ise konu hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

iPhone 8 Plus İçin Rapor

Gelen bilgilere göre Apple, pil konusunda testlerini yeniledi ve araştırmalarını hızlandırdı. Ardı ardına aynı sorunun yaşanmaya devam etmesi ve giderek sayının artması nedeniyle, seri hatası mı yoksa üretim konusunda mı bir sıkıntı olduğu yönünde raporun hazırlanmaya başladığı açıklandı. Apple açıklamış değil fakat kaynaklara göre sorunun nedeni tespit edildi.

iPhone 8 Plus

20 Ekim tarihinde ülkemizde satışa çıkacak olan telefonların, ülkemizde satışa başlamadan önce sorun hakkında bir rapor yayınlanması bekleniyor. Yayınlanan raporla beraber sorunun ana nedenini öğrenmiş olacağız. Eğer seride bir hata varsa iPhone 8 telefonlarının satışlarında da sorun yaşanacak gibi duruyor.

Bunun yanı sıra gelen hataların sadece bir bölgede değil, birkaç farklı bölgede yaşanması Apple’ın işlerini zorlaştıracak. Şimdilik markanın yapacağı açıklamaları beklemek gerekiyor. Genel olarak Apple’ın mağduriyetleri giderme konusunda da çalışmalar yaptığını belirtelim. Ekranları ayrılan modellerin birebir değişime dahil edildiği belirtiliyor. Bu şekilde kullanıcıların cihazlarının yenilendiğini görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: iTunes 12.6.3 Yeniden Kullanıma Açıldı

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Bu Kez Şarjda Patladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?