2017 yılına girmemize sayılı günler kala 2017 yılında çıkış yapacak olan akıllı telefonlar hakkında da yeni detaylar bir bir ortaya çıkmaya başladı. Bu alanda en çok merak edilen telefonlardan biri olan iPhone 8 içinde sürekli yeni detaylar hakkında yeni iddialar geliyor. Son olarak daha çok iPhone 8 akıllı telefonlarının ana ekran özellikleri ile ilgili bilgiler paylaşılmıştı. Ana ekranda kullanılacak olan dokunmatik panel için LED iddiaları, ardından yeni teknoloji bükülebilir ekran iddialı derken iPhone 8 serisinin ekran özellikleri en çok merak edilen özellikler arasındaki yerini almaya başladı. Genelde tasarım konusunda bu şekilde gelen iddialardan sonra ise Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için yeni detaylarda gelmeye başladı.

iPhone 8 Kalem Eklentisi İle Beraber Gelecek

Bu noktada ortaya atılan son iddia ise iPhone 8 akıllı telefonlarının akıllı kalem ile geleceği iddiaları oldu. İddialara göre Apple’ın iPhone 8 serisinde bir diğer rakibi olarak gösterilen Samsung Note 7 akıllı telefonlarında olduğu gibi akıllı kalem çözümleri kullanılacak ve bu akıllı kalemler en az Note serisinde gördüğümüz gibi oldukça işlevsel olacak.

Apple iPhone 8

İddialara göre not penceresinin açılması, buna ek olarak kullanım ekranının kalem ile açılması, kalemin sayesinde kilit ekranında not alma özelliği gibi birçok özellik Apple’ın akıllı telefonlarında kullanılabilir olacak.

Tasarımda Kalemin Yeri Nasıl Olacak

Bu noktada merak edilen konulardan bir diğer de akıllı kalemlerin iPhone 8 tasarımında nasıl bir yeri olacağı. Zira bu konuda henüz Apple tarafından yapılmış bir açıklama olmadığı için net bilgilerde elde edilmiş değil. Fakat iPhone 8 tasarımlarında OLED ekran iddialarının bulunması kalem için de net bir bölme oluşturulabileceğini ortay koyuyor.

İddiaların ne derece doğru olduğu ve tüm bu iddiaların neticesinde akıllı kalemler gelirse bu akıllı kalemlerin tüm özelliklerinin neler olacağı ise şimdilik merak konusu oldu. Zira Apple tanıtımından önce bu konuda yorum yapmak oldukça zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?