Apple iPhone 8 Fiyatları İçin Yeni İddialar

0
68

Apple’ın akıllı telefonları içerisinde kesinlikle en iddialı model iPhone 8 akıllı telefonları olacak. Henüz yeni modeller hakkında hiçbir detay sahibi değiliz ve hiçbir resmi açıklama yok. Fakat iddialar ve Apple’ın doğrudan iPhone 8 akıllı telefonlarını işaret etmeden yaptığı teknoloji çalışmaları iPhone 8 akıllı telefonları için beklentileri çok ciddi oranda arttırmakta.

Bu noktada son iddialarda markanın yeni nesil teknolojileri için yepyeni iddialar ile karşılaşmıştık. Son dönemde en çok konuşulan teknoloji ise Apple’ın yüz tanıma teknolojisi olarak karşımıza çıktı. iPhone 8 akıllı telefonlarda yer verilen yüz tanıma teknolojisi hakkında daha önce bilgi vermiştik.

Bakınız: iPhone 8 Yüz Tanıma Teknolojisi

Apple Fiyatları Uçurabilir

Parmak izi teknolojilerinin yerine artık yüz tanıma teknolojilerinin kullanılması Apple’ın yeni seri akıllı telefonları için fiyatlarında yükselmesi anlamına geliyor. Peki söz konusu yüz tanıma teknolojisi fiyatları ne derece yükseltecek? Ne gibi bir beklenti var?

iPhone 8 fiyatları

Hemen belirtelim analistlere göre yüz tanıma teknolojisinin kullanılması halinde iPhone 8 akıllı telefonlarının fiyatları epey bir artacak. Parmak izi teknolojisi yerine yüz tanıma teknolojisinin kullanılması ile beraber analistlere göre en az 15 dolar gibi parça başı fiyat artışlı yaşanabileceği belirtiliyor. Yüz tanıma teknolojisi konusunun çok daha maliyetli olması ve bu derece bir fiyat farkının olması Apple’ın haliyle yeni akıllı telefonlarının fiyatlarını daha da yükseltecek elbette.

Yeni Telefonların Fiyatları Nasıl Olacak?

Bu noktada Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında OLED ekran kullanımının yapılması da fiyatları yükseltecek iddialarının da zaten gündeme geldiğini biliyoruz. Şimdi ise yüz tanıma teknolojisinin de fiyatları artıracak olması iPhone 8 için gerçekten ciddi bir ücret beklentisi oluşturmaya başladı.

Fakat konuşulan bu teknolojilere bakacak olursak yüksek fiyatları olsa bile yeni seri telefonlar bu rakamlara karşı oldukça tatmin edici teknolojiler sunacak gibi. Tabi seri ne kadar satış elde eder? iPhone 7 akıllı telefonlarını geride bırakabilir mi? Bunu ancak telefonun satışa çıkması ile beraber göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Bir Kez Daha Kendisini Gösterdi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?