iPhone 7 serisinden sonra Apple şimdide yeni seri iPhone 8 modelleri için hızlı bir çalışma yürütmeye başladı. iPhone 7 serisi henüz yeni yeni piyasaya sürülmüş olsa da modelin çıkışından sonra gözler tamamen iPhone 8 üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Tıpkı bir önceki seride olduğu gibi Apple’ın resmi açıklama yapmasını beklemeden telefonda yer alacağı iddia edilen özellikler ile ilgili paylaşımlarda gelmiyor değil. Bu noktada son olarak iPhone 8 telefonlarının 3 farklı modelde geleceği belirtilmişti. 3 farklı model ifadesi ise genel olarak iPhone 8 tasarımıyla ilgili olmuştu.

Farklı Ekran Seçeneği

Apple’ın bu noktada yeni seride 3 farklı ekran seçeneği ile geleceği belirtilmiş ve bu ekranlardan birinin ise OLED ekran seçeneği olacağı söylenmişti. Bunun dışında LCD panel ile gelmeye de devam edeceği belirtilen serinin bunun için kullanıcılara 3 farklı seçenek sunacağı ortaya atılmıştı. OLED ekran LCD ekranlı model derken şimdilerde ise Apple’ın bu 3 farklı modelde kamera özellikleri olarak 3 farklı kamera özelliğine yer vereceği iddia edildi.

iPhone 8
iPhone 8

Ortaya atılan son haberlerle beraber geçtiğimiz günlerde LG ortaklığına gideceği ve LG ortaklığında yeni seri 3D kameralar üreteceği açıklanan Apple’ın bu 3 farklı modelde de yine 3 farklı kamera özelliğini kullanıcılara sunması bekleniyor.

OLED Ekranlı Modelde 3D Kamera İddiası

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olarak iki farklı modelin piyasaya sürülmesiyle Plus modelde ne gibi değişiklikler olduğunu görebilmiştik. Plus modelde çift kamera daha fazla Ram gibi seçenekler yer alırken giriş modeli ise daha sınırlı bir iPhone olarak ortaya çıkmıştı. İşte benzeri bir durumunda iPhone 8 için yapılması düşünülüyor. Zira iPhone 8 modelinde Plus olarak nitelendirilecek olan seride OLED ekran ve 3D kamera özellikleri gibi özelliklerin yer alması bekleniyor. Diğer modellerde ise LCD panel ve standart çift kamera yer alacağı düşünülüyor. Tabi tüm bu detayları ancak iPhone 7 serisinde olduğu gibi Apple’ın yapacağı tanıtımla görebileceğiz. Fakat her ne kadar Apple’ın tanıtımını beklemek gerekse de yeni özellikler için yeni detaylarda sürekli paylaşılmaya devam edecek gibi gözüküyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?