Geçtiğimiz ay içerisinde tanıtılan Apple’ın 4 inçlik yeni küçük canavarı iPhone SE, beklenileni veremedi. Bugüne kadar satış rakamları açıklanmamış olsa da, bazı analist şirketlerinin yayınladıkları rapora göre iPhone SE’nin satışlarının iyi gitmediği aşikar. Hatta durum sadece iPhone SE için değil, Apple’ın geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıttığı iPhone 6S modeli içinde geçerli.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinde yaşanan satışın düşmesi sorunu sebebiyle, Apple geçtiğimiz hafta parça tedarikçilerine üretimi %30 oranında düşüreceklerini bildirdi. Şuanlık bu üretim seviyesinde devam edecek olan Apple, rakiplerinin Mart ayında yakaladıkları başarıyı yakalayamadığı düşünülüyor.

iPhone SE, Apple’ın önceden küstürmüş olduğu 4 inç akıllı telefon seven kullanıcılarını geri kazanmak için üretilmiş bir telefondu. Öte yandan Apple, düşen iPhone satışlarının tekrar toparlanması için bu modeli üretip, satışa çıkarmıştı. Fakat, Apple iPhone SE ile istediği satış rakamlarına ulaşamayınca akıllara başka bir soru işareti daha geliyor.

Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte tanıtılacak olan iPhone 7 modelinin sahip olacağı özellikleri hakkında her geçen gün yeni sızıntılar geliyor. Bu sızıntılar arasında gerçek bilgiler olduğu kadar, gerçekleşmesi şuan için mümkün olmayan iddialarda bulunuyor. Ancak en son iddiaya göre, Apple düşen iPhone satışlarını toparlamak adına iPhone 7’yi Eylül ayından daha önce düzenleyeceği bir etkinlikte tanıtacağı yönünde.

Apple’ın gerçekten elini çabuk tutup iPhone 7’yi tahmin edilenden daha önce tanıtıp, tanıtmayacağı ise meçhul.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Hakkında Yeni Rapor Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?