Samsung ile beraber akıllı telefon üretimi konusunda en başarılı firmalardan biri olarak gösterilen Apple’ın yeni seri akıllı telefonu iPhone 7 satışa sunuldu. Uzun süredir en çok konuşulan ve akıllı telefonlar arasında tepe model olarak gösterilen iPhone 7 akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesiyle beraber telefonun özellikleri kadar telefonda yer alan değişikliklerde merak konusu olmuştu. Genel olarak telefonun özellikleri oldukça beğenilse de Apple’ın yeni serisinde de bazı sorunların ortaya çıktığını da söylemek gerekiyor. Genelde ufak sorunlar olarak adlandırılan bu sorunların bazıları ise can sıkıcı olabiliyor.

Bunlardan birisi de iPhone 7’nin kulaklık sorunu. İlk defa bu seri ile beraber kulaklık konusunda oldukça farklı çözümlere giden Apple’ın iPhone 7 kulaklıklarını değiştirmesiyle beraber artık telefonda yer alan kulaklık girişlerine de veda edildiği ortaya çıkmıştı. Lightning girişi adı verilen bir girişle telefona kulaklık bağlantısı yapılmasını sağlayan Apple’ın en çok eleştiri aldığı konulardan birisi de bu olmuştu. Fakat tüm bunlara rağmen kulaklık girişlerini değiştirmekte kararlı olan Apple’ın farklı kulaklık kullanımı yamak isteyen kullanıcılar içinde bir dönüştürücü piyasaya sürdüğünü duymuştuk.

Tüm bunlarla beraber yeni kulaklıklarıyla eleştiriler alsa da yavaş yavaş yeni kulaklık sisteminin kabul edilmeye başlandığı iPhone 7 modelinde yaşanan kulaklık sorunları ise gündem olmuştu. Yaşanan sorunda kulaklık telefona takıldıktan sonra kısa bir süre içerisinde kulaklık üzerinde bulunan ses açma, ses kapama, arama cevaplama özelliklerinin kullanılamaz hale geldiği de belirtilmişti.

Appa Sorunu Kısa Sürede Çözdü

Kullanıcılardan gelen yorumlar üzerine hemen harekete geçen Apple ise yaşanan sorunları çözmek için mini bir düzenleme yaptı. Yapılan düzenleme ile beraber kulaklıklarda yaşanan bağlantı sorunu kısa süre sonra çözüme ulaştırıldı. Kulaklık girişlerinde yaşanan sorunu tamamen çözen Apple’ın bundan sonra yaşanan sorunları çözmek için de çalışmaları hızlandırdığı da öğrenildi.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Daha Büyük Bataryaya Sahip Olacak

Her ne kadar sorunlar ufak sorunlar olarak değerlendirilmiş olsa da Apple’ın tüm bu sorunlar için kısa süre içerisinde yen düzenlemeler de yayınlayacağı düşünülüyor. Apple tarafından da yapılan açıklama bu yönde.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?