Apple iPhone 7’de Kulaklık Girişine Yer Vermeyecek

0
1154

Apple’ın teknolojiye yön veren bir firma olduğunu tartışmasız herkes kabullendi diyebiliriz. Apple’ın sürekli olarak değişiklikler yapması ve bu değişikliklerin alışkanlıkların dışında olması onları farklı yapıyor. Bu kez iPhone 7 hakkındaki ortaya atılan iddia ise kulaklık girişi hakkında.

3.5mm Kulaklık Girişine Yer Verilmeyecek

Tamamen iddialarda olsa Apple’ın bu yönde bir politika izlemesi muhtemel. iPhone 7‘de artık 3.5mm kulaklık girişine yer verilmeyecek. Yani bugüne kadar kullandığımız kulaklıklar, ki bu kulaklıkları biz uzun zamandır kullanıyoruz hem telefonlarımızda hemde bilgisayarlarımızda.

iPhone 7’de Lightning Adaptörü Kulaklık Girişi Olacak

Peki kulaklık girişi olmayacaksa iPhone 7’de kulaklık nasıl kullanılacak ? sorularını duyar gibiyiz. Bunun çözümü olarak ise Apple iPhone 7‘lerde Lightning adaptörünü kulaklık girişi olarak kullanacak. Lightning adaptörünü bilmeyenler için ise şöyle özetleyebiliriz, bu giriş iPhone ve iPad cihazlarımızda kullandığımız şarj girişi.

Lightning Adaptörü Uyumlu Kulaklıklar Hazır

Son olarak Apple hakkında bu iddiaların gerçekleşmesi gayet muhtemel, hatta şuanda Lightning kulaklıkları bulmak mümkün.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Kullanıcısından Şaşırtan İddia

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?