Bugün sızdırılan bilgilere göre, Apple uBeam adlı Wireless şarj teknolojisi üzerine çalışan şirketten iki kişiyi işe aldı. Apple’ın bu hareketi ile bu yıl Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 modelinde kablosuz şarj özelliğinin kullanılacağı düşünülüyor. Apple’ın yeni çalışanları Jonathan Bolus ve Andrew Joyce, kendilerini kablosuz şarj teknolojisi üzerine geliştirmişler ve bu konuda Apple’a büyük destek sağlayabilecek iki isim.

Aslında Apple’ın daha önceden kablosuz şarj özelliği hakkında aldığı patentleri bulunuyor. Ancak, Apple diğer markaların yaptığı gibi bir kablosuz şarj özelliğini kullanıcılarına sunmak istemiyor. Örneğin, bugün Samsung firması kablosuz şarj özelliği ile tanıttığı modellerinde, telefon bir pedin üzerinde duruyor ve böyle şarj ediliyor. Ancak o ped, direkt olarak kablo ile elektriğe bağlanıyor.

Apple’ın geliştirmek istediği kablosuz şarj teknolojisinde ise, iPhone elinizdeyken bile kablosuz olarak şarj olabilecek. Bu şarjı ise tamamen wireless üzerinden yapacak. uBeam’den alınan iki kablosuz şarj konusunda uzman isim ise, ultrasonic dalgaları elektriğe çevirerek iPhone’un tamamen kablosuz olarak şarj olması üzerine çalışacaklar.

Eğer yetişirse bu teknolojiyi iPhone 7 modelinde görebiliriz, ancak yetişmezse bile bir sonra ki sene tanıtılacak olan iPhone modelinde kablosuz şarj özelliğine merhaba diyebiliriz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?