İnternet ortamına bugün gerçekliği doğrulanmayan yeni bir iddia düştü. Apple yeni cihazını 7 olarak değil de 6SE modeli olarak çıkarmayı düşünüyor gibi duruyor. Herkes tarafından iPhone 7 olarak beklenen cihazın 6SE olarak gelme ihtimali güçlü duruyor.

Var olan bilgilerden sıyrılarak kendimiz bir değerlendirme yapalım. Bu zamana kadar Apple cihaz numarasını yükselttikçe tasarım olarak ciddi değişikliklere imza atmıştı. İphone 3 ve 3G benzeri tasarım ve sonrasında 4 ile farklı tasarım karşımıza gelen Apple aynı şekilde benzeri tasarımla 4S modelini çıkardı. Her model yükseltmede özellik olarak daimi gelişti ancak aynı rakamlar altında benzeri tasarım, farklı rakamlarda yeni tasarım gerçekleştirdi. Sırası farklı tasarımı ile karşımıza gelen 5 daha sonrasında 5S ve 5SE modeli benzeri tasarım ancak özellik farklılıkları ile kullanıcı karşısına geldi.

Apple son olarak 6 serisi ile tasarımsal olarak ciddi bir değişiklik gerçekleştirdi ve 6S ile teknik olarak fark yaratmayı başardı. Plus modelleri de yine aynı şekilde sadece teknik özelliği farkı yaratıyordu. Gündem de olan 7 yerine iPhone 6SE modeli gelecekte bana kalırsa da doğru bir bilgi çünkü Apple yeni cihazında da çok ufak tasarım değişikliği yapacağını duyurdu ve hatta sızan resimler yer aldı. Benzeri bir modeli 7 olarak kullanıcı karşısına çıkarmak yerine İphone 6 serisinin devam olarak çıkarması markanın bu zamana kadar uyguladığı sistem için daha uygun olmaktadır. Bence Apple’ın yeni cihazında tasarımsal olarak ciddi bir fark yaratmayacağı kesinse isim olarak da 6 serisinin devamı olarak 6SE yada Apple 2016 tarzında bir isim kullanması daha mantıklı olacaktır ve ihtimal 7’ye göre daha yüksek gibi duruyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?