Apple’ın bu yıl Eylül ayında düzenleyeceği etkinliğinde tanıtması beklenilen yeni iPhone modeli olacak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine dair sızıntılar da gelmeye başladı. Apple konusunda sızıntıların efendisi olarak bilinen isimlerden birisi olan, Ming-Chi Kuo bir rapor hazırladı ve raporunda Apple’ın iPhone 7 Plus modeli için çift kamera teknolojisi üzerinde çalıştığı bilgisine yer verdi.

Apple, kamera teknolojisine bu kadar önem verdiği için Linx isimli şirketi satın almıştı. iPhone modellerinde kullanılan kamera, aslında bu şirket tarafından destekleniyor. Böylece Apple bir taşla iki kuş vurabiliyor.

Raporda, Apple’ın iPhone 7 Plus ya da iPhone 7 Pro olarak adlandırabileceği modelinde kullanılacak çift kamera teknolojisinin adının da iSight olarak kullanıldığı da görülebiliyor. Apple çift kamera teknolojisin de kameralardan birisini bugün ki bildiğimiz iPhone kameraları gibi kullanacakken, diğer ile ise Zoom özelliğini geliştirmeyi hedefliyor.

Bugün kullandığımız iPhone 6S modellerinde bile video kayıtta zoom yaptığımızda görüntünün bir hayli bozulduğunu söyleyebiliriz. Görüntünün kalitesizleşmesinden dolayı da bir çok Apple kullanıcısı, iPhone’da video kaydı sırasında zoom özelliğini kullanmaktan çekiniyor.

Eğer Apple, iPhone 7 Plus modelinde kullanacağı çift kamerası ile video kayıt esnasında ki zoom sorununu çözebilirse, iPhone satışlarında da büyük bir ivme yakalayabilecektir.iPhone 7 Plus modellerinde kullanılacak olan kamera özelliğine daha yakından bakmak isterseniz aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?