Geçen sene en çok iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile gündeme gelen Apple, herkesin bildiği hayranlarını hayrete düşürecek şekilde değişiklikler ile gelmedi. Belli başlı güzel değişiklikler olsa da iPhone 7 serisinin bu yönü ile bir tık geri kaldığını da söylemek lazım.

Tabi ki gerçekten üst segment üyesi iyi bir telefon olarak göstermenin gerekli olduğu iPhone 7 serisinden belki beklentilerin çok yüksek olmasından kaynaklı mı bilinmez ama tam anlamıyla istenen etkiyi oluşturamadığı kesin.

Zaten markanın satış rakamlarına bakıldığın bu sene gerçekten satış rakamlarında da düşüşler yaşadığı ortaya çıkmış oldu. 223 milyar doların üzerinde bir gelir beklerken 215 milyar doları biraz geçen bir gelir elde den marka şimdilerde ise yeni reklam çalışmalarına yöneliyor.

Amaç Gelirleri Arttırmak

İlk olarak Apple Watch akıllı saatlerinin özelliklerini vurgulayan reklam filmleri, ardından iPhone 7 için yayınlanan reklam filmleri derken Apple’ın en büyük oranda giderinin reklam giderleri olduğu ortaya çıkmıştı. Fakat marka stratejisi gereği her ne kadar gelir beklentileri karşılanmamış olsa da reklam çalışmalarına devam etme kararı aldı ki bu durumun nedeni aslında daha fazla ürün satma çabası.

iPhone 7 Plus Portre Modu

Apple Watch serileri için yayınlanan reklam filmlerinden sonra yeni reklam filminde ise Apple “Take Mine” adı ile yeni bir reklam filmi daha yayınladı. Bu kez ise reklam filmi iPhone 7 Plus için yayınlandı.

Portre Modu Öne Çıkıyor

Reklama konu edilen özellik ise iOS 10.1 sonrasında Apple’ın iPhone 7 Plus modellerine dahil olan özellik olarak gösterilen Portre modu oldu. Gerçekten kamera deneyimini bir hayli arttıran özellik sayesinde zaten iPhone 7 Plus kamerası beğeni toplamaya başlamıştı.

https://youtu.be/r8mR33cp_Fk

Reklam filminde de Apple’ın telefonunun öne çıkan bu özelliği üzerinde vurgu yapılması dikkat çekti. Yayınlanan reklam filmi ne kadar beğeni toplar bilinmez ama iPhone 7 Plus içinde yayınlanan reklamla beraber Apple’ın gelirlerini arttırmak için aynı stratejide devam ettiği de gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  Giyilebilir Teknoloji için 2020 İlk Çeyrek Verileri Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?