Apple iPhone 7 İndirimlerine Başladı

0
53

Bu sene Apple’ın en çok merak edilen teknolojilerinden biri akıllı telefon serisinin yeni üyesi iPhone 7 olmuştu. Eylül ayında yapılan tanıtımdan sonra artık piyasaya da sürülen iPhone 7 telefonları aslında uzun süre beklenmesine karşılık beklenen teknolojileri de sunamamıştı. Home tuşunun değiştirilmesi, kulaklık girişlerinin kaldırılması gibi birçok değişikliğe rağmen gerek tasarım konusunda gerekse de teknik yenilikler konusunda tam olarak isteneni vermeyeceği yönünde yorumlar yapılmaya başlandı.

Fakat tüm bu yorumlara rağmen Apple’ın açıkladığı satış tahminleri hedefine de ulaştı. Hatta son rakamlara göre satış tahminlerinin üstüne bile çıkıldı. Tabi bu durumda Samsung’un da etkisi oldukça fazla. Büyük umutlarla yayınlanmasına karşın Note 7 serisinde yaşanan arıza sorunları nedeniyle iPhone 7’nin en büyük rakibi olan telefonun üretimi de durdurulmuştu. Bu durum Note 7 alan kullanıcıların bir başka üst segment ürünü olan iPhone 7 serisine yönelmesine neden olmuştu. Haliyle iPhone 7 satışları da 45.5 milyon civarlarına ulaşarak beklenenin üzerine çıkmıştı.

Artık yavaş yavaş satışları da yavaşlamaya başlayan iPhone 7 akıllı telefonlarında satışların devam edebilmesi için ise Apple yeni bazı yöntemler denemeye başladı. Telefon satışlarına devam ettirmek ve satış rakamlarını biraz daha arttırmak için teknoloji devinin attığı ilk adım ise indirim adımı oldu.

İndirimler Gelmeye Başladı

Sadece Apple değil satış mağazalarının da indirimler yapmaya başlaması telefona bir kez daha ilginin artmasına da neden oldu. Genel olarak %15 gibi rakamlarda indirimler almaya başlayan iPhone 7 serisi akıllı telefonlarının indirim haberleri devam edecek mi bilinmez ama indirimlerin gelmesiyle beraber Apple’ın iPhone 7 satışlarını bir miktar daha arttıracağı düşünülüyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 ile iPhone 7 Plus'ta Gerçekleşen Kamera Devrimi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?