Apple bu sene her ne kadar iPhone 7 serisiyle çok fazla gündeme gelmiş olsa da yeni seri akıllı telefon beklenen çıkışı gösteremedi. Çok fazla tercih edilmeyen serilerden biri olarak karşımıza çıkan ve diğer iPhone modelleri ile aynı etkiyi yapmayan yeni seri akıllı telefonları Note 7 serisinde yaşanan sorun nedeniyle istenen satış rakamlarına ulaşmayı da başarmıştı. Buna karşın Apple’ın son seri akıllı telefonlarında hala yatırımlar yapmaya devam ettiği ve telefonun satış rakamlarını arttırmak için yeni adımlar attığı da ortaya çıktı. Bu noktada serinin son telefonları için yapılan son yatırım ise Endonezya’ya oldu.

Apple Satış Yapabilmek İçin 44 Milyon Dolar Verecek

Apple’ın Endonezya genelinde yatırım yapmasının nedeni ise tam olarak iPhone 7 akıllı telefonlarını satışa çıkarabilmek. Zira seri için geçtiğimiz günlerde Endonezya yeni kararını açıklamıştı. Sadece Apple için değil ülkede satış yapacak diğer akıllı telefon modelleri içinde sıkı yeni bir düzenlemeyi devreye sokan Endonezya akıllı telefonların yerli teknolojiler içermesini ya da markaların yatırımlar yapması gerektiğini de belirtilmişti.

Apple iPhone 7

Apple’ın akıllı telefonları da bu nedenle ilk etapta Endonezya bölgesinde yayınlanmamış ve satışa çıkamamıştı. Apple’ın bu noktada satışlarını arttırmak için ise yeni adımlar atacağı belirtilmişti. Nitekim beklenen oldu. Apple Endonezya’da satış yapabilmek için 44 milyon dolar gibi dev bir bütçeyi Ar-Ge çalışmalarına yatırdı. Ülke genelinde Ar-Ge çalışmalarına böyle bir yatırım yapan Apple’ın söz konusu yatırımları ile beraber iPhone 7 satışına çıkacağı da belirtildi.

Yerel içerik sertifikası alarak iPhone 7 telefonlarını satışa çıkaracak olması Apple’ın satışlarını da biraz daha arttırmaya başlayacağı da kesin. Fakat yapılan satışlara karşılık markanın satacağı akıllı telefonlarında bu derece bir yüksek gelir elde edip etmeyeceği ise merak konusu oldu. Zira iPhone 7 için böyle bir gelir elde etmenin pek mümkün gözükmediğini de belirtmek gerek.

İLGİLİ HABER:  Gizlilik : iPhone ve iPad İçin İpuçları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?