Apple iPhone 6s’ler için pil değişim programı başlattı

10

iPhone 6s modellerinde en sık rastlanan sorunlardan birisi, telefonun şarjı varken kapanması. Bu sorun, sonunda Apple’ı harekete geçirmiş gibi görünüyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, 2015 Eylül ve Ekim ayları arasında üretilen iPhone 6s modellerinde batarya problemi yaşanıyor.

Güncelleme: Konunun sonuna 6s pil değişim programı için cihazınızın uygun olup olmadığını kontrol etmeniz için link eklenmiştir.

Bu konuda gelen şikayetler üzerine kendimizce çözüm olabilecek birkaç yazı yayınladık.

Bakınız: iPhone batarya sağlamlığı nasıl kontrol edilir?

Bakınız: iPhone pil ve batarya değişimi

Apple’dan yapılan açıklama şu şekilde:

“Eğer bu problemi yaşıyorsanız, Apple Servislerinde veya Apple onaylı teknik servislerde, cihazınızın seri numarası kontrol edilerek, pil değişimi ücretsiz olarak sağlanacaktır. ”

Apple’ın da belirttiği gibi, bu değişim programından yararlanabilmek için Apple Store’ye veya yetkili Apple servislerine başvurmanız gerekiyor.

Cihazınızın seri numarası kontrol edilecek ve 2015 Eylül ve Ekim ayları arasında üretildiyse, ücretsiz olarak değişiminizi sağlayacaklar.

Bakınız: Apple garanti ve teknik destek konuları

Aslında ben bu sorunun çok daha uzun vadeye yayılmış iPhone telefonlarda olduğunu düşünüyorum. Bakalım bı konuda Apple’dan yeni bir haber gelecek mi?

 

iPhone servislerine telefonunuzu götürmeden önce mutlaka yedek almayı unutmayın.

Bakınız: iPhone yedek alma işlemleri

iPhone 6s’inizin üretim tarihini öğrenebilir misiniz?

Son yıllara kadar iPhone üretim tarihini, seri numarasından öğrenebiliyorduk. Son yıllarda iPhone üretim tarihini öğrenmek o kadar kolay olmuyor ne yazık ki..

Ayarlar > Genel > Hakkında kısmına girdiğinizde,

Seri numarasını görebiliyorsunuz. Bu seri numarasını Apple pil değişim sayfasından sorgulayarak, cihazınızın iPhone 6s pil değişimi kapsamında olup olmadığını sorgulatabilirsiniz.

Apple pil değişim programına uygun olup olmadığınızı öğrenmek için tıklayın.

10 YORUMLAR

 1. geçen yıl satın aldığım 6s telefonun fabrikasyon hatası olarak batarya sorunu varmış. batarya değişim programı başlatmışlar. ne güzel! batarya nasıl değişecek peki? ya apple store’a götüreceksiniz ya da diğer yetkili servisler. apple store’dan randevu alınır mı? ee biliyoruzki neredeyse imkansız. hadi aldın diyelim, telefonu vereceksin 10 gün sonra teslim. bu 10 gün boyunca ne yapacaksın telefonsuz? yanıtı yok. yani değişim programı başlattım batarya için ama, getirmeyin diyorlar. çok cin bir firma, çalışanları çok tatlı dilli. sözüm ona çok ilgilenirmiş gibi görünüyorlar, gelgelelim çözüm yok.

 2. Fatih bey ben telefonumu 1 ay önce sıfır aldım şarjım %30 ken kapanıp duruyor sitede pil değişimi için uygun olup olmadığını öğrenmek için bi yer var ve bana ;
  Şu dil olarak değiştir: İngilizce Girdiğiniz seri numarası, bu program kapsamında aşağıdaki sebeplerden dolayı uygun değildir:
  – Etkilenen aralıktaki seri numaralarından biri değil
  VEYA
  – Kayıtlarımız, pilinizin zaten değiştirildiğini gösteriyor. Pil değişimi için ödeme yaptıysanız, geri ödeme almaya uygun olup olmadığınızı görmek için Apple’a danışın. Diyor apple mağazasına gidip cihazı vermek istiyorum sizce bu yazıyo dikkate almalımıyım

 3. İPhone 6simi geçen ay bir tanıdığımdan aldım yani 2.el. Bundan önce 6 vardı onda şarjım bu kadar hızlı bitmiyordu seri nosu ile siteden kontrol ettiğimde değişime uygun gözüküyor ama garantisi sanırım yok telefonun yinede değiştirirler mi. 

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here