Bir dönem Apple’ın daha uygun fiyatlı ve 4 inç yeni iPhone modeli üzerinde çalıştığı söylentileri ortaya çıkmış hatta pek çok raporda bununla ilgili detay yer almıştı. iPhone 5c’nin yenilenerek yeni bir iPhone modelinin üzerinde çalışıldığına dair ortaya çıkan bu haberlere karşın başta bu söylentiyi destekleyen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo daha sonra yayımladığı raporda Apple’ın bu yıl 4 inç bir iPhone modeli üzerinde çalışmadığını, önümüzdeki yıllarda böyle bir iPhone’un tanıtılabileceğini belirtmişti.

Ancak Apple Online Store üzerinde ilginç bir detay ortaya çıktı. Touch ID’li iPhone 5c benzeri yeni bir iPhone modelinin yeni çıkan “iPhone Lightning Dock” üzerinde oturtulmuş olması dikkat çekti.

iPhone-6c-Gorsel

Dün ki yayımladığımız haber için incelediğimiz yeni iPhone Lightning Dock‘ın Apple Online Store sayfasında dün böyle bir görsel yer almıyorken bugün kontrol ettiğimiz de böyle bir görselin yer alması 4 inç iPhone 6c iddialarını güçlendirmiş oldu (Apple Online Store).

Ancak kimisine göre bu bir photoshop hatasından ibaret ve yakın zaman da ürün görsellerinden kaldırılacak. Ki bize görede durum bundan ibaret. Çünkü Apple’ın böylesi bir duruma mahal vermesi pek olası bir durum değil. Ancak yine de 4.7 ve 5.5 inç ekran boyutundan şikayetçi olan kimi iPhone kullanıcıları, bu gelişme karşısında durumdan memnuniyetlerini sosyal medya üzerinden dile getirmeye başladılar bile.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 Plus 3 GB Ram ile Geekbench Testinde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?