iPad Air 3 ve iPad Mini 4 Belirsizliği Sürüyor

0
756
Apple global garanti değişiyor
Apple garanti durumları

Apple yeni cihazlarını tanıtmak için hazırlıklarını yapıyor ve bu sonbaharda yeni iPhone ve iPad modellerini tanıtarak satışa sunacak. Ancak iPad modelleri kimi noktada halen belirsizliğini koruyor.

iPad Mini 4‘ün tanıtılacağına kesin gözü ile bakılırken iPad Air 2 ve sözde iPad Pro tutarsızlığını korumaya devam ediyor. Tayvanlı bir blog sitesi olan DigiTimes yeni bir raporda Apple’ın şuanda iPad Air 3‘ü tanıtma planlarının olmadığını ama bir iPad Mini 4 için çalışma yapıldığını belirttiği bir rapor yayımladı.

Raporda Apple’ın üst düzey tedarik zincirinin sadece iPad mini üzerinde küçük yükseltmeler yapma gayretinde olduğu belirtiliyor ve dördüncü nesil tablet için bileşenlerin hazır olduğu iddia edildi. Son raporlar yaklaşan 7.9 inç iPad Mini 4’ün büyük olasılıkla iPad Air 2’ye benzer yazılımsal özelliklere sahip olacağı belirtiliyor.

DigiTimes Apple‘ın yaklaşan ürün planları üzerinde raporlamalarında karışık bir sicili var. Bu yüzden onun son raporunda belirttikleri direk dikkate alınmamalı. Ayrıca daha güvenilir Japon blogu Mac Otakara Apple’ın gelecek nesil iPhone ve iPad için yol haritası belirsizliğini koruduğunu ve A9 işlemci tabanlı iPad Air 3’ün 2015 yılı içinde tanıtılabileceğinin mümkün olduğunu Temmuz ayında bildirdi.

Apple geniş tablet pazarında düşmeye devam ediyor. Yıldan yıla gerileyen iPad satışları karşısında Apple’ın büyük bir hamle yapması mümkün.

İLGİLİ HABER:  Apple Support Netleşmeye Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?