Apple iOS Geliştirme Hedefleri İçin Batarya Konusunda Yeni İşe Alımlar Yapıyor

0
847

Apple, Mart ayının başından beri iOS cihazlarda özellikle pil teknolojisini geliştirmek için benzer pozisyonlarda işe alımlar yapıyor.

Son bir ay içerisinde listelenen iş ilanlarının en az dokuz tanesi pil teknolojisine bağlı ilanlardır. Bu ilanlardan bazıları; donanım yöneticisi, yazılım geliştirme yöneticisi, pil paketi mühendislik yöneticisi, pil mühendisi ve elektrik mühendisi. Aslında pozisyonlar açıkca iOS’a yönelik. Yeni MacBook’ta baştan aşağı yenilenen pil teknolojisi de Apple’ın özel bir ekip ile bu işi derinleştirdiğini göstermektedir.

Apple her zaman en iyi son kullanıcı deneyimi sunmak için çalışmalar yapıyor ve gelecek nesil iPhone’lar ve iPad’ler üzerinde yenilik yapabilmesi için pil konusuna önem vermesi gerekiyor. Apple her yeni iPhone modelinde önceki iPhone modelleri ile eşit pil ömrü ve daha fazlasını sunmak için yeni yollar bulmak zorunda. Büyüyen ekranları ile karşımıza çıkan iPhone 6 özellikleri bakımından büyük ilerleme kaydetmiştir ve iPhone 5s ile benzer pil dayanım gücüne sahiptir. Daha da büyük ekranı ve kasa yapısı ile iPhone 6 Plus ise daha uzun süreli pil dayanım gücüne sahiptir.

Gelecek nesil iPhone’larda donanımsal yükseltmeler yapılacak ve iOS 9’la birlikte yeni özellikler gelecek. RAM in 2 GB’a yükseltilmesi, daha hızlı işlemci ve yeni kamera teknolojisi pil tüketimini yükseltecektir. Apple bu aşamada yeni koşullar türetecek ve bu koşullardan en iyi şekilde faydalanacaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Üzerinden Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?