Apple’ın iOS 9.3 başı bir hayli dertte. Her gün kullanıcılar yeni bir hatayı daha Apple’a bildiriyor. Geçtiğimiz günlerde bizde Apple’ın bu sorunları aşmak için bir güncelleme hazırlayabileceğine dair bir haber yapmıştık. Bu haberi Apple bugün itibariyle doğruladı.

iOS 9.3 Güncellemesiyle birlikte Safari’de bağlantı sorunları, iPhone veya iPad’i etkinleştirme sorunları gibi bir çok farklı sorunla karşılaşan kullanıcılar sorunlarına çözüm bulamadıkları için Apple’ın resmi destek forumlarına yazdılar. Apple, sorunun bu kadar büyük olduğunu fark ettiğinde ise bir açıklama yaptı ve “iOS 9.3 Güncellemesi ile yaşanan sorunların farkındayız, en kısa sürede yeni bir güncelleme daha yayınlayacağız. ” denildi.

Şunu da belirtmek gerekir ki, iOS 9.3 ile yaşanan sorunların büyük bir nedeni üçüncü parti uygulamalardan kaynaklanıyor. Yani doğrudan Apple’ın iOS işletim sistemi ile ilgili sorunlar değil. Bu da demek oluyor ki App Store’da bulunan uygulamaların büyük bir çoğunluğunun güncellenmesi gerekecek.

Ancak şimdilik bu sorunlara çözüm bulamayan ve daha fazla sorunlarla mücade etmek istemeyenler iOS 9.2.1 sürümüne iOS 9.3’den iOS 9.2.1’e Nasıl Geri Dönülür ? yazımızı okuyarak geri dönebilirler.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?