Apple iOS 9.1’i Test Ediyor

0
2489

Eylül ayında herkese açık olarak yayımlanması beklenen iOS 9’un 9.1 sürümünün Apple tarafından test edilmeye başlandığı ortaya çıktı. Haziran ayında geliştiricilerle ve Temmuz ayının ikinci haftasında Apple Beta Programı kapsamında yayımlanan iOS 9‘un şimdiye kadar ki en fazla özelliği ve mevcut iOS özelliklerin en iyi şekilde yorumlandığı iOS sürümü olarak kabul ediliyor.

Görünen o ki Apple mühendisleri şimdiden yeni iOS 9.1‘in testlerine başlamışlar. Pek çok internet sitesinin ziyaretçi trafiğine yansıyan IP’lerin analizleri sonucu ortaya çıkan cihaz yazılım sürümlerinde görünen iOS 9.1’in 21 Temmuz’dan bu yana var olduğu görüldü. iOS 9.1 yazılımına sahip iPhone’ların 22 Temmuz’dan sonra artan kullanımı ve 28 Temmuz’da zirve yapan kullanımı sonucu Apple’ın iOS 9.1’i test ettiği kanısına kesin olarak varılmış durumda. Ziyaretçiler mevcut iOS cihazlardan, iPhone 6s ve iPad mini 3 gibi cihazlar üzerinde gözüküyor.

ios-9_1

Apple iOS ekibi iOS 9’un final sürümüne hazırlık yaparken ortaya çıkan iOS 9.1 kafaları karıştırmış durumda. Bir/iki haftalık testlerde neden iOS 9.1’in yer aldığı ve neyin test edildiği bilinmiyor. Yakın zamanda tanıtılması ve veya üretimine başlanması beklenen iPad Pro ve iPad mini 4’ün üzerinde test edildiği iddiası da söz konusu. iOS 9.1’in ne zaman geleceği ve bizi neler bekliyor bilmiyoruz. Ama mantıklı olarak Ekim veya Kasım aylarında 12.9 inçlik iPad Pro’nun tanıtılması bekleniyor. Son birkaç yıldır Apple iPad lansmanlarını Ekim ya da Kasım aylarında yapmaktadır.

 

İLGİLİ HABER:  Apple Watch için Uzaktan Kumandalı GoPro & DJI Drone Kameralar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?