Apple, dün itibariyle iOS 8.4’ü iPhone, iPod ve iPad için yayımladı. 8.4 ile birlikte gelen Apple Music göz kamaştırdığından kullanıcılar yeni güncellemeyle neyin gelip neyin kaldırıldığını hala fark etmiş değil. Görünen o ki, Apple ev paylaşımı özelliğini kaldırmış gibi gözüküyor. Apple’ın destek sayfası forumunda bir kaç kullanıcı tarafından fark edildi. Şirket iOS 8.4 İle Birlikte Müzik Paylaşımı Özelliğini Kaldırdı. Ev paylaşımı destek sayfası bu sebeble güncellenmiş oldu.

Ev paylaşımı özelliği iOS cihazları arasında kendi iTunes kütüphanesinin herhangi bir yerden kendi evinin içinde iPhone’ları, iPod’ları veya iPad’leri üzerinden erişim sağlayabilmeye yarıyordu. Özellik orjinalde aslında video ve ses içeriklerini destekliyordu. Şuan ise sadece iOS 8.4 ile birlikte sadece video içeriklerini destekliyor gibi gözüküyor. Ev paylaşımının ses özelliği hala aktif  fakat sadece Apple Tv için geçerli.

Özelliğin kaldırılmasının sebebinin ise iOS 8.4 ile birlikte gelen Apple Music’in lisans anlaşmalarında sorun yaşadığı için kaldırıldığı düşünülüyor.

Açıkcası bu sorunun çözümü için Apple Music’in aile paylaşımını almak mantıklı gibi gözüküyor. 6 kişiye kadar kullanım sağlayan aile paylaşımı aylık 15 TL. Ev paylaşımı özelliği 2011 yılında iOS 4.3 ile birlikte kullanıma sunulmuştu.

İLGİLİ HABER:  24 Ay Taksitli iPhone Satışları Başlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?