Apple iOS 11 Pil Optimizasyonu Üzerinde Çalışıyor

0
96

Yeni işletim sistemi olan iOS 11 serisinin yayınlanmasının ardından, birçok sorun haberi gündeme gelmeye başladı. Son olarak iOS 11 işletim sistemi sonrasında yaşanan hesap makinesi sorunundan bahsetmiştik. Yaşanan tüm bu sorunların ardından Apple’ın planlamaları üzerine de bazı bilgiler ortaya çıktı. Buna göre ilk büyük güncelleme sürümü olan iOS 11.1 güncellemesiyle beraber odaklanılacak olan konu hakkında detaylar ortaya çıktı. İlk olarak odaklanılacak olan konu ise pil tüketimi olacak. Gelen eleştirileri değerlendirmiş olacak ki Apple’ın planlarının şimdiden hazır olduğu görülüyor.

iOS 11.1 Pil Sorununu Çözecek

Yayınlanan son büyük güncelleme betası olan iOS 11.1 beta 5 sürüm güncellemesinde de pil tüketimi konusunda önemli adımlar atıldığı görülüyor. Optimizasyonun en iyi şekline getirilmesi konusunda yapılan düzenlemelerle beraber iOS 11.1 beta 5 sürümünün, son kararlı versiyona göre daha başarılı bir pil optimizasyonu sunulduğu görülüyor. Pil konusunda yapılacak düzenlemelerin devam edeceği ve beta 6 sürümünün odaklanacağı ana konunun pil konusu olacağı belirtiliyor. Yayınlanacak kararlı sürüm ise Apple’ın planlarına göre pil sorununu tamamen ortadan kaldıracak.

iOS 11.1 beta 5

iPhone 8 modellerinde ilk versiyonla son beta karşılaştırılması yapıldığı zaman %30’un üzerinde daha iyi bir pil tüketim çizelgesi elde edildiğini görmekteyiz. Ne kadar başarılı olunur bilinmez ama şu an sorunlar devam ediyor. Kullanıcılardan en çok gelen şikayet, zaten kapasite olarak düşük olan pillerin çok kısa süre içerisinde tükeniyor olması.

Diğer akıllı telefonlarla ve rakip amiral gemisi modelleriyle karşılaştırdığımızda iPhone 8’in en arkada kalan modellerden biri olduğunu görüyoruz. Bu nedenle Apple’ın pil konusuna odaklanması yanlış değil demek doğru olacaktır. Bakalım sorun tamamen çözülebilecek mi? Şu an için yeni betaya göre gidişat iyi gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Sorunları Devam Ediyor! Bu Kez Hesap Makinesi Sorunu Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Apple Geliştiriciler İçin Özel WWDC 2017 Videoları Yayınlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?