Apple iOS 11 için Rehber Videoları Yayınlıyor

0
40
iOS 11

iPhone, iPad serisi için en çok beklenen hamle geldi. iOS 11 dün itibariyle yayına girdi. Oldukça yoğun bir süreçten geçen Apple ise iOS 11 yayınından sonra, WWDC 2017 etkinliğinde başlattığı rehber videoları sistemini bir kez daha devreye soktu.  Sistemle “iOS 11 ile ne nasıl yapılır?” sorusuna doğrudan Apple cevap veriyor. Üstelik bunu daha renkli bir hale getirmek için videolardan destek alınıyor. Son versiyon yayınından sonra bu bölüm için önemli güncellemelerde yapılmış durumda. Yeni rehber serisine geçelim.

iOS 11 İle Nasıl Yapılır Videoları?

Fotoğraftan Bir Kişiyi Silme

iPad ile çekilen ilk rehber videosunda, fotoğraflarınızda yer alan istemediğiniz kısımları nasıl silebileceğiniz gösteriliyor. Doğrudan iOS 11 işletim sistemiyle değil, ek bir de programın gerektiği işlemde Pixelmator programı kullanılıyor. Uygulama içerisinde seçtiğiniz fotoğraf içerisinde silme yapmak için boya fırçalarında Retouch işlevini seçip, silmek istediğiniz alanı karalamak yeterli.

Uygulamanın linkini de ekleyelim: Pixelmator

iOS 11 İle Cihazlar Arasında Kopyala Yapıştır

İkinci videoda ise iPad ve iPhone arasında kopyala yapıştır ile aktarma işlemenin nasıl yapılacağından söz ediliyor. Bunun için gerekli olan programda Curator programı. Uygulamayı açıp, iPhone cihazdan kopyaladığınız görüntüyü, iPad içerisinde görünen kutucuklara ekliyorsunuz.

Uygulama linki: Curator

Apple Pen ile Notları Metne Dönüştürme

iOS 11 sonrasında, zaten hızlanan Apple Pen çok daha işlevsel bir hale geldi. Artık akıllı kalem ile notunuzu alıp, daha sonra bu notları el yazısından doğrudan metne çevirebiliyorsunuz. Son videomuzda da bu işlemden bahsediliyor. Belirtelim kullanılan uygulama GoodNotes 4.

Uygulama Linki: GoodNotes 4

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?