Apple, iOS 10 Testlerine Yoğunluk Veriyor

0
137

Apple’ın bu yıl Haziran ayının 13 ile 17’si arasında gerçekleştireceği WWDC 2016 etkinliğinde Beta sürümünü tanıtacağı iOS 10 işletim sisteminin testleri yoğun bir şekilde yapılıyor. 9to5Mac adlı internet sitesi, kullanıcılarının istatistiklerini paylaştı. Paylaşılan istatistikleride Şubat ayından itibaren iOS 10 güncellemesine sahip kullanıcıların siteye yoğun bir şekilde geldiği anlaşıldı.

21 Mart tarihinde düzenlediği etkinliğin hemen arkasından iOS 9.3 güncellemesini dağıtan Apple, bu güncellemeden sonra bir çok sorunla karşılaşmıştı. Sorunları gidermek adına hızlı bir şekilde güncelleme dağıtımına başlayan Apple, bu konuda kullanıcıları tarafından taktir edilmişti.

ios 10

Benzer hatalar ile iOS 10 güncellemesinde karşılaşmak istemeyen Apple, şimdiden iOS 10 testlerine başlamış durumda. Haziran ayında yapılacak olan etkinlikten sonra ise Apple Developer Center üyeliği olan kişilerle iOS 10 Beta testlerine başlanacak. Daha sonra ise iOS 10 Beta testleri halka açık programa sunulacak.

Eylül ayında iPhone 7 ile birlikte tanıtılacak iOS 10’un muhteşem özellikleri ile beraber gelmesi bekleniyor. En başta kişiselleştirilebilir kontrol merkezi, iPhone’da koyu tasarım, Siri’nin üçüncü parti uygulamalar tarafından kullanılabilmesi gibi bir çok özelliğin gelmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Sar değeri en düşük telefonlar (2021)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?