Apple az önce iOS 10 Beta 5 ve watchOS 3 Beta 5’i geliştiriciler için yayınladı. iOS 10 Beta 5 ve watchOS 3 Beta 5’i test etmek için iPhone, iPad, ve iPod touch cihazlarından birine sahip olmanız gerekiyor. iOS 10 Apple Müzik ve News uygulamalarında bir çok yeni iyileşirmeyle geldi. Apple ‘ın gelecek ay iOS 10’un beta testlerini bitirerek, yayınlaması bekleniyor. Apple iOS 10 Beta 5’in yanında, watchOS 3 beta 5’i de yayınladı.

 

 

Eğer zaten iOS 10’u iPhone veya iPad’e kurup test ettiyseniz, Ayarlar kısmından, Yazılın güncelleştirme kısmından OTA güncellemesini bulup, kurabilirsiniz. Eğer kayıtlı geliştirici hesabınız varsa, Apple geliştirici sayfasından beta 5 profilini kurabilirsiniz. Apple bu beta denemesinden birkaç gün sonra Public sürümünü yani herkes için olan sürümünü yayınlayacak.

iOS 10 birçok yeni özellikle geliyor. Özellikle Music ve News uygulamalarında büyük değişiklikler var. HomeKit adı verilen, akıllı ev kontrol uygulaması da iOS 10 ile birlikte gelen büyük yeniliklerden. Daha şimdiden birçok donanım üreticisi HomeKit uyumlu cihazlar geliştirmeye başladılar bile. Kilit ekranı yeniden tasarlandı. Ev ekranına ise yeni widgetler geldi.

iOS 10 Beta 4, 3 Ağustosda yayınlanmıştı. iOS 10 kararlı sürümü ise Sonbaharda çıkacak.

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?