Apple iOS 10.3.2 İmzalarını Kapattı

0
103

Son seri iPad modeller, iPhone 5s modeli ve üstü serileri kullanan kullanıcılar şimdilerde iOS 11 heyecanı yaşamakta. Eylül ayına sayılı günler kalması ve Apple’ın da sürekli olarak yeni mobil işletim sistemi hakkında detaylar paylaşmaya devam etmesi, aynı zamanda beta sürümlerinin de ardı ardına gelmesi tüm ilginin iOS 11 üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu. Fakat Apple bu süreçte iOS 10 içinde önemli adımlar attı.

Bu adımlardan birisi de işletim sisteminin iOS 10.3.3 güncellemesi, yani son güncellenmesinin yayınlanması oldu. iOS 10 için en kararlı sürüm olarak gösterilen son sürümünde yayınlanmasının ardından bu sayfada tamamlanmış oldu. Tüm bunlarla beraber iOS 10.3.3’ün neler getirdiği epey bir merak edilmişti. Öyle ki çok uzun bir beta sürecinden sonra yeni güncelleme geldi.

iOS 10.3.2 Geri Dönüşleri Kapandı

Merakla beklenen yenilikler içinde hüsran açıklaması geldi. Çünkü bu sürümle beraber gelen hiçbir yeni özellik olmadı. Yeni bir özellik olmamasına karşın çok ciddi güvenlik açıkları kapatıldı. Çok değil 1 hafta kadar önce eski sürümde yer alan güvenli açıkları sayesinde bir geliştirici iOS 10.3.2 için Jailbreak çıkaracağını açıklamış ve kullanıcıları umutlandıran bir de video paylaşmıştı.

iOS 10.3.2

Apple ise ihtimalleri tamamen ortadan kaldırmak için elini çabuk tuttu. iOS 10.3.2 geri dönüşleri kapatıldı. İmzaları kapattığını belirten Apple’ın kullanıcıların iOS 10.3.2 sürümüne dönmesini engellediğini gördük. Apple’ın iOS 10.3.2 sürüme geri dönüşleri kapatmasının ardından iOS 10.3.2 Jailbreak ihtimalleri de biraz daha zayıflamış oldu. Öyle ki kullanıcıların artık bu sürümle ilgili bir Jailbreak paylaşımına ilgi göstermeyeceği düşünülebilir.

Apple’ın bundan sonraki yeni adımları ise tabii ki iOS 11 için olacak. Artık yeni mobil işletim sisteminin de yeni iPhone modellerinin de tanıtımına sayılı günler kaldı. Haliyle Apple’ın iOS 10 defterine tam olarak son verdiğini söylemek yanlış bir ifade olmayacaktır.

İLGİLİ HABER:  iPhone, iPad ve iPod touch için iOS 10.3.3 güncellemesi yayınlandı

İlginizi Çekebilir: WhatsApp iOS İçin Çoklu Medya Güncellemesi Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?