Apple iOS 10.2 İçin Beta 3 Yayınını Yaptı

0
43

Akıllı telefonlarının yanı sıra bu sene yeni mobil işletim sistemi iOS 10’un çıkışını da yapan Apple, büyük bir hızla iOS 10 işletim sistemini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak yeni işletim sisteminin 10.1 sürümü için kararlı güncelleme dosyasını yayınlayan Apple, özellikler işletim sisteminin ilk versiyonlarında yer alan hataların büyük oranda giderilmesini sağlamıştı. Ufak tefek yeni özellikleri de kullanıcılara sunan Apple’ın güncellemelerine ise devam edeceği belirtildi. Nitekim bu açıklamadan ve 10.1 sürümünün yayınlanmasının hemen ardından iOS 10.2 sürümü için güncellemeler gelmeye başladı.

Beta 2 Sürümü İle Değişiklikler İşaret Edilmişti

Apple’ın iOS 10.2 sürümü işletim sistemi için beta yayınlarına da geçtiği belirtilmişti. İlk olarak beta 1 sürümü yayınlanmış ve hemen ardından ise geçtiğimiz günlerde iOS 10.2 beta 2 sürümü yayını yapılmıştı. Genel olarak iyileştirmeler içeren yeni işletim sistemi sürümünde yeni birkaç özellikle dikkatleri çekmişti. Bu özellikler arasında en çok dikkat çekeni ise Apple Destek uygulaması olmuştu.

Tüm bunlarla beraber geliştirme sürecine sürekli olarak devam eden Apple, şimdilerde ise iOS 10.2 için yeni beta sürümünü de yayınladı. iOS 10.2 beta 3 sürümünü yayınlayan Apple’ın bu sürümler beraber de ilk olarak telefonun hatalarını giderdiğini de belirtelim. Eski sürümün hatalarını gideren yeni sürüm birçok yeni özelliği de beraberinde getiriyor.

ios-10-2-beta-3

iOS 10.2 Beta 3 İle Neler Geliyor?

Yeni beta sürümünde yer alan ilk değişiklik emoji desteği oldu. Unicode üzerinden emoji desteklerini genişleten Apple, bunun dışında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için ekstra duvar kağıtları da sunmaya başladı. Son olarak kamera özelliklerinde iyileştirmeler yapan Apple’ın birkaç yeni kamera uygulaması da sunmaya hazırlandığını belirtelim.

Bu durumun etkilerini ve sinyallerini doğrudan iOS 10.2 beta 3 sürümünde görebiliyoruz. Kararlı sürüm için daha kaç tane beta sürüm yayınlanacağı konusunda ise Apple henüz bir açıklamada bulunmuş değil. Fakat kısa süre sonra bu durumun da belli olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.2.1 Beta 2 Yayını Yapıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?