Apple iOS 10.2 Güncellemesi Nasıl Karşılandı?

0
70
Apple iOS 10.2

Akıllı telefonun dev markalarından biri olan Apple’ın akıllı telefonları kadar mobil işletim sistemleri de bir hayli çok konuşuluyor. Öyle ki artık akıllı telefonları bir yana dursun Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı işletim sistemi iOS, çoğu zaman özellikleriyle beraber iPhone donanım özelliklerinden çok daha fazla konuşuluyor. Son olarak iOS 10 serisi ile beraber gündeme gelen mobil işletim sistemi bir bir güncellenmeye de başladı. Öncelikle iOS 10.1 ardından iOS 10.1 sürümü için gelen mini güncellemeler derken son olarak markanın iOS 10.2 güncellemesi ile gündeme geldiğini de biliyoruz.

iOS 10.2 Serisi Yayınlandı

Uzun süredir yayınlanan beta sürümlerinden sonra son olarak beta 7’nin ardından sonunda iOS 10.2 kararlı sürümü de piyasaya sürülmüştü. iOS 10.2 sürümünün kararlı sürüm olarak yayınlanmasının hemen ardından ise Apple kullanıcılarına birçok yeni özellikte sunuldu. Kullanıcılara sunulan yeni özelliklerde ise genel olarak işletim sistemi iyileştirmeleri ve emoji desteği, TV uygulamaları gibi birçok yenilik geliyor.

Apple iOS 10.2

Birçok yeni özelliği kullanıcılara sunan iOS 10.2’nin yayınlanmasının hemen ardından ise hem kullanım oranları hem de yeni işletim sisteminin nasıl karşılandığı da merak edilen konular arasında yer almaya başladı. İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki yayınlanır yayınlanmaz iOS 10.2 sürümüne bir hayli ilgi gösterildi. iOS 10 kullanıcılarının büyük bir bölümü kısa süre içerisinde yeni güncellemeye geçiş yaptığı da belirtildi.

Yeni Güncellemeler Gelmeye Devam Edecek Mi?

Genel olarak kullanıcıların iOS 10.2 sürümüne gösterdikleri ilginin oldukça fazla olması ve güncellemenin de bir hayli beğenilmesiyle beraber ise Apple’ın bundan sonra atacağı adımlara gözler çevrildi.

Apple’ın yeni güncellemelere devam edip etmeyeceği konusunda ise henüz Apple tarafından kesin bir bilgi verilmese de yeni güncellemelerin gelmeye devam edeceği de düşünülüyor. Özellikle iPhone 8 ile beraber yine ya yeni bir iOS sürümünün ya da iOS 10 için yine kapsamlı bir güncelleme daha alması bekleniyor. Fakat henüz bu yeni işletim sistemi iddiaları için net bilgi vermekte şu an için oldukça zor.

İLGİLİ HABER:  iPhone için Yüksek Gerçekliğe Sahip Korku Oyunu Hayat Buluyor

Apple iOS 10.2 güncellemesi hakkında tüm detayları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Bunun dışında yaşanan sorunlar için yayınlanan çözümleri öğrenmek içinde yazımızı okuayabilirisniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?