Apple, Intel Modem Birimini Satın Aldı

0
175
Apple, Intel

Apple, bazı teknolojilerde geri planda kalmaya başladı. Aslında bu durum markanın tedarikçileriyle olan ilişkilerinden de kaynaklanıyor. Apple’ın geç kaldığı teknolojilerden birisi de 5G teknolojisi. Aslında markanın 2019 iPhone modellerinde 5G teknolojisini sunması bekleniyordu.

Fakat Intel ile yapılan anlaşmanın yeterli performansı sunmaması ve Intel’in 5G modemler için çalışmaların gecikeceğini açıklamasının ardından bu konuda yeni kararlar alınmaya başlamıştı. İlk olarak Qualcoom ile anlaşmaya çalışan Apple, istediğini almadığı için yeni bir adım atmaya karar verdi. Bu kez Intel modem biriminin satın alındığı açıklandı.

Apple, Intel Modem Birimini Satın Aldı

Sonunda Apple’ın Intel modem birimini satın almaya karar verdiği açıklanmıştı. Açıklamanın üzerinden sadece 1 hafta kadar bir zaman geçmesinin ardından ise resmi olarak satın almanın gerçekleştiği açıklandı. Yapılan açıklamayla beraber resmi olarak Intel modem birimi Apple’a geçmiş oldu.

1 milyar dolar gibi bir ücret ödenerek yapılan satın almayla beraber Apple’ın 17 binden fazla patentin de sahibi olduğunu ekleyelim. 2200 Intel çalışanının da işlerine devam edeceği açıklandı. Amaç ise yeni teknolojiler geliştirmek olacak.

Apple, Intel

Bundan sonraki süreçte Apple’ın özel bir ekip kuracağı da bilgiler arasında. Özel bir ekip kurulumu yapılacak ve bu ekip yepyeni modem teknolojilerini geliştirmeye odaklanacak. Yeni akıllı telefonlar için modem teknolojileri geliştirmeye başlayacak olan Apple’ın, bundan sonraki süreçte tam olarak nasıl modemler sunacağı konusu da merak ediliyor.

2019 iPhone modellerine yetişecek bir geliştirme ise beklentiler arasında değil. Muhtemelen değişimi 2020 iPhone modellerinde göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 & OS X 10.11: Kalite Odaklı Olacak ve Eski iPhone/iPad'leri Destekleyecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?