Apple İle Tesla Arasındaki Yarış Kızıştı

0
41

Şimdilerde otonom sürüş modları ile ilgili yaptığı çalışmalarla araç teknolojileri içerisinde ilk sıralarda yer alan Tesla, Model S serilerini geliştirerek sürücüsüz otomobil kavramını yaygınlaştırmaya çalışıyor. Hem otonom sürüş modlu araçlar üzerinde hem de yapay zekaları üzerinde çalışan Tesla’nın tüm bu çalışmaları ise markanın otomobil alanında bir anda öne çıkmasını sağlamıştı. Üstelik yeni teknolojileri ile birçok teknoloji firmasına da rakip olmaya başladı. Tesla’nın rakip olarak karşısına çıktığı en iyi firma ise tabi ki Apple oldu.

Apple İle Tesla Arasındaki Sorun Ne?

Tesla’nın hızlı gelişimi sonrasında Apple ile karşı karşıya gelmesinin ana nedeni aslında çalışan kavgası. Zira ilk olarak Tesla tarafından ortaya atılan söylemlerde “Tesla’da iş bulmanız mümkün değilse Apple’da çalışabilirsiniz” ifadelerinin kullanılması iki firma arasında yeni bir yarışı başlattı.

Tesla

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki hem Apple için hem de Tesla için çalışanların nitelikleri oldukça önemli. Her iki markada bu alanda başarılı olan mühendislerine ve teknolojilerinde geliştirmeler yapan çalışanlarına servet ödüyor. Bu durumda da iki firma arasında nitelikli çalışan yarışının da oluştuğunu söylemek gerekiyor.

Tüm bunlarla beraber giderek kızışan yarışta gelen son haberler Apple’ı pek de memnun etmeyecek gibi. Zira uzun süredir markanın çalışanlarından biri olan ve Swift sistemlerinin geliştiricisi olarak bildiğimiz Apple’ın mühendisi Chris Latter’in Apple’dan ayrıldığı açıklandı.

Apple Açıklama Yapmaktan Kaçındı

Alınan haberlere göre Apple’ın ünlü mühendisi sadece işten ayrılmakla kalmadı. Zira mühendisin Apple yerine Tesla tercihi yaptığı da açıklandı. Artık Tesla için çalışacak olan mühendisin görevi ise otonom araç çalışmaları olduğu belirtildi. Apple’ın konu hakkında bir açıklama yapması ise gözlerden kaçmıyor.

Bu konulardan genelde sessiz kalmayı tercih eden Apple’ın yeni bir rakibi olduğu da bölelikle kesinleşmiş oldu. Tesla’nın attığı adımlarda sonra şimdi Apple’ın tüm bu çalışmalara nasıl cevaplar vereceği ve çalışanları için yeni kararlar alıp almayacağı da merakla bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 10.3 Acil Numara Açığını Kapattı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?