LG ile Apple

2018 iPhone modellerinin en az ikisinde OLED ekranların kullanılması bekleniyor. Yeni akıllı telefonların birçoğunda olduğu gibi sonunda iPhone modellerinde de OLED ekranların standartlaşamaya başladığını görmemizi sağlayacak olan yeni modeller için ise Apple’ın çalışmaları devam ediyor.

Markanın bu konuda en büyük sorunu ise ekranları üretecek olan üreticiyle anlaşma. Öyle ki geçen sene Samsung ile yapılan anlaşma sonrasında Apple’ın asıl parayı Samsung’a kazandırdığını görmüştük. Muhtemelen aynı durumu yaşamamak adına firmanın tedarikçilerinin sayısını arttırmak istediğini biliyoruz. İşte bu noktada firmanın yeni bir anlaşmaya gittiği açıklandı.

Ekranları LG Üretecek

Apple’ın OLED ekran konusunda tek seçeneğinin Samsung olmaması için attığı adım olarak gösterilen LG anlaşmasının sonuçlandığı belirtiliyor. Yapılan açıklamalara göre yeni seri akıllı telefonlar için LG üzerinden 2-4 milyon ekran satın alınacak. OLED ekran satın alınmasının asıl amacı ise Samsung’a rakip olacak bir firma oluşturmak.

Apple ile LG

Öyle ki firmanın üretiminin 50 milyon seviyesinde olması bekleniyor. 2-4 milyon arasında ekran siparişinin verilmesi, firmanın şimdilik alternatif olarak LG anlaşmasını kullanacağını gösteriyor. LG’nin 2019 modelleri içinse çok daha fazla ekran üretilecek. Böylelikle Samsung’un yüksek fiyatlı ekranlarına LG ile cevap verilmiş olunacak.

Yeni seri akıllı telefonların ekranlarında ise Samsung’un sunacağı ekranların kullanılacağından söz ediliyor. Kısacası LG şu an için sadece fiyat alternatifi olarak karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. 2019 modelleri içinse her iki firmanın da rekabet içerisine girdiğini görebiliriz. LG ile anlaşmanın iPhone fiyatlarını ne kadar aşağı çekeceğini ise zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 Yeni Özellikler Almaya Devam Edebilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?