Apple İle Google Yarışında Sıralama Sonunda Değişti

0
27
Apple İle Google marka değeri

Apple’ın ne kadar büyük bir marka olduğu tartışılmaz. Hatta şöyle ki birçok otoriteye göre Apple sadece teknoloji alanında değil genel olarak iş dünyasında en önde olan ve dünyanın en büyük firması. Genel değerlendirmede de Apple’ın bu kadar başarılı bir firma olduğunun bilinmesi ile beraber markanın tabi ki değerinin de bir hayli artış gösterdiğini söylemek gerekiyor.

Daha doğrusu son verilere göre Apple’ın uzunca bir süredir dünyanın en yüksek marka değerine sahip olan firması olarak değerlendirildiğini de beliyoruz. Ardı ardına birçok kez dünyanın en değerli markaları listesinde de 145 milyar dolar marka değeriyle ilk sırada yer alan teknoloji devi geçtiğimiz günlerde ise rekor bir satış geliri elde ettiği belirtmişti. Fakat 2017 yılının ilk çeyreğinde açıklanan rekor satış oranlarına rağmen Apple’ın marka değerleri listesindeki yerini de kaybettiği ortaya çıktı.

Apple Artık En Değerli Marka Değil

Uzun yıllar boyunca marka değeri listesinde ilk sırada yer alan Apple’ın son değerlendirmeden sonra ise ikinci sıraya düştüğü belirtiliyor. Google’ın arkasına düşen Apple böylelikle uzun süredir Google ile girdiği yarışta da geriye düşmüş oldu. Aslında Apple’ın ikinci sırada yer almasının nedeni Google’ın marka değerinin aniden yükselmesi değil.

Apple İle Google

Tam tersi olarak Apple’ın marka değerlerinde yaşanan düşüşün bu duruma neden olduğu da ortaya çıktı. Apple’ın marka değerinde yaşadığı düşüşün ise %27 oranında olduğu açıklandı. Bu düşüş rakamıyla beraber 107 milyar dolar marka değeri rakamlarına kadar düşen teknoloji devinin bu düşüşüne karşılık olarak ise Google’ın %24 oranında marka değerini yükselttiği ve marka değerini 109 milyar dolar gibi rakamlara çıkardığı da belirliyor.

Google Artık Lider

Attığı son akıllı telefon adımları ile beraber öne çıkan Google’ın bu şekilde marka değerini yükseltmesi ise iki firma arasındaki yarışı da artıracak gibi. Bir daha ki değerlendirmede Apple eski yerini geri kazanabilecek mi yoksa Google arayı daha da mı açacak bilinmez ama şu an için yarışta Google ciddi bir şekilde öne geçti.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?