Apple ile BOE Anlaşması Ortaya Çıktı

Apple ile BOE OLED ekran konusunda anlaşmaya varmış gibi gözüküyor. Apple ile BOE arasında yapılan anlaşmanın detayları neler? Ekran üretimleri ne zaman?

0
46

Yeni iPhone modellerinde OLED ekranları görmeye başlayacağız. iPhone X modeliyle başlayan süreci bir geçiş süreci olarak değerlendirdiği belirtilen Apple’ın, bu yıldan başlayarak OLED ekranlı modellerin üretimine özen göstereceği belirtiliyor.

Kısacası gelecek yeni iPhone modellerinde yavaş yavaş LCD tarih olacak gibi duruyor. İşte bu noktada Apple’ın en büyük sorununun ekran tedarikçileri olduğundan daha önce bahsetmiştik. Hatta Çinli bir üretici olan BOE tarafından konuya ilişkin çalışmaların yapıldığı da ortaya çıkmıştı. Fakat iki firma arasında bir görüşme olmamıştı. Şimdi ise bu görüşme gerçekleştirildi.

Apple ile BOE Anlaştı Mı?

Çinli firma BOE, Apple’ın yeni modellerinde yer alacak ekran modellerine talip olduğunu, OLED ekran panelleri üretmeye başlayarak göstermişti. Bu çalışmalar Apple’ın dikkatini çekmeye yetti. Bugün Apple tarafından yapılan açıklamalarla beraber Apple ile BOE arasında görüşmelerin başladığı belirtiliyor.

İki firma arasındaki görüşmelerin detaylarına ilişkin açıklamalarda yapılmış durumda. Bu açıklamalara bakacak olursak Apple’ın bundan sonraki en büyük ekran tedarikçisi BOE olacak. Görüşmelerde OLED ekran üretimlerinin bu yıl içerisinde başlayacağına yer verildiği belirtiliyor. Apple’ın MacBook modellerinde ve bazı iPad modellerinde de BOE ile anlaştığını görmüştük.

Apple ile BOE OLED

Şimdi ise yeni üretimle beraber iPhone modellerinin ekranları da BOE tarafından üretilecek. Şu an için çalışmaların devam ettiği de belirtiliyor. Apple ile BOE arasındaki anlaşmalara göre 2020 yılında Apple’ın OLED ekranlarını firma üslenecek.

Bu süreçte Samsung’un devre dışı bırakılması bekleniyor. Sadece LG ve BOE markalarının ekran konusunda Apple’a yardımcı olduğu görülecek. Apple’a özel ekranların nasıl teknolojilere sahip olacağını ise zaman gösterecek. Bunun için açıklamalara devam ediyoruz.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7 uzay grisi seçeneği daha koyu olabilir

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?