Apple Hücresel Veri İndirme Sınırını Arttırdı

0
543

App Store için Apple’ın belirlediği bazı kurallar var. App Store için belirlenen kurallar, genelde kullanıcıları korumak için sunulan kurallar oluyor. Bu noktada sunulan kurallardan birisi de uygulama indirme sınırı. Hücresel veri ile App Store üzerinden herhangi bir uygulama ya da oyun indirmek istediğiniz zaman boyut sınırı ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

İnternetiniz ne kadar fazla olursa olsun Apple, hücresel veriyi kullanarak indirmek istediğiniz uygulamalar ve oyunlarda 150 MB boyut sınırıyla karşımıza çıkıyordu. Marka 150 MB boyutu aşan uygulamalarda indirme sınırı getiriyor ve kullanıcıların WİFİ bağlantısını kullanmasını istiyordu.

Bu boyutu herhangi bir şekilde aşmak ise mümkün değil. İşte yeni karar bu boyut kısmında bir değişiklik yapıldığını gösteriyor.

 Sınır Değiştirildi

Yapılan açıklama sonrasında Apple’ın sınırı değiştirdiği ortaya çıktı. 150 MB olarak belirlenen indirme boyutunun 50 MB artırıldığı açıklandı. 200 MB olarak belirlenen yeni dosya boyutu sınırıyla beraber indirme kısmında da değişiklikler karşımıza çıkacak.

Markanın neden böyle bir karar aldığını tahmin etmek çok da zor değil. Sessiz sedasız yapılan bir değişiklik olduğu için neden konusunda resmi bir açıklama yok ancak nedeni değişen teknoloji durumu olarak özetleyebiliriz.

Hem uygulamaların boyutu kısmında ciddi bir artış yaşanmaya başladı. Artık uygulamaların boyutları çok daha fazla. Bunun yanında internet bağlantıları da çok daha gelişmiş. Eskisi gibi sınırlı paketler yerin çok daha yüksek veri miktarı sunan paketler var.

App Store

Bir yandan 5G teknolojisine hazırlanıyoruz. Bunun yanında sürekli veri miktarlarının arttığını görüyoruz. Haliyle yapılan değişikliğin çok da mantıksız olmadığını söylemek gerekiyor.

Fakat tüm bunlara karşın yine de 200 MB boyutu geçen uygulamaları ya da oyunları WİFİ bağlantısı üzerinden indirmek gerekecek.

Yani sınır tabii ki tam olarak kaldırılmadı. Muhtemelen kullanıcıların fatura sürprizleriyle karşı karşıya kalmaması için daha uzun süre bu sistem kullanılmaya da devam edecek. Tabii ki boyutlar kısmında zamanla güncellemeler gelmeye devam edecektir.

İLGİLİ HABER:  Mac İçin En İyi 5 Download (İndirme) Uygulaması

İlginizi Çekebilir: iPhone XR 2019 Renkleri Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?