Apple HomePod Serisinden İstediğini Almaya Başladı

0
HomePod

WWDC 2017, birçok ilke imza atılan bir etkinlik oldu. Yazılım kısmı zaten tartışılmayacak kadar iyi teknolojilerle dikkat çekti. Fakat ek olarak donanım kısmında sunulan sürprizler ise sene boyunca konuşulmaya devam edecek gibi duruyor. Özellikle son günlerde ilginin yoğunlaştığı bir teknoloji olarak dikkat çeken akıllı hoparlör kategorisinde tanıtılan HomePod, Apple’ın bu alanda bir ilke imza atmasını sağladı. Marka için bir ilk olarak değerlendirebileceğimiz HomePod, serisine ne kadar ilgi gösterileceği ise sadece kullanıcılar için değil Apple içinde bir hayli merak ediliyordu. Son yapılan anket ise markanın tüm bu merakını giderecek cinsten.

HomePod Serisini Almak İsteyen Birçok Kullanıcı Var

Öncelikle Apple’ın yeni akıllı ev hoparlörü için, iPhone kullanıcıları arasında bir anket yapıldığını belirtelim. İlk anket doğrudan iPhone kullanıcıları içerisinde yapıldı. iPhone kullanıcıları içerisinde yapılan araştırma genelinde markanın HomePod serisini ciddi olarak almak isteyen kullanıcıların oranının %19 olduğu açıklandı.

İlk etapta 2 bin kullanıcıyla yapılan anketlerde yeni bir ürün olmasına karşın sadece Apple’ın adı olması bile HomePod serisine bir hayli ilgi gösterildiğini kanıtlamış oldu. Fakat yapılan araştırma bununla sınırlı tutulmuş değil. Tabi ki sadece iPhone kullanıcılar arasında da değil genel olarak da bir anket yapıldı.

HomePod, Amazon Echo Serisini Geçebilir

HomePod akıllı ev hoparlörü için yapılan araştırma sonucunda genel araştırma kısmında ise birçok kullanıcının katılımıyla yapılan anket sonucunda HomePod almayı düşünen kullanıcıların oranının ise %13 olduğu belirtildi. Henüz yeni sanal asistanların çıkış yapması için bir süre daha beklendiği belirtiliyor.

Hal böyle olunca satışların ilerleyen dönemlerde de yükselmesi bekleniyor. Apple’ın yeni ürünüyle beraber Google Home ve Amazon Echo serilerini de geçebileceği de belirtiliyor. Net sonuçların ise kısa süre sonra satışlarla beraber kesinleşmesi de bekleniyor elbette. Bakalım HomePod beklenen başarıyı elde edebilecek mi?

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here