Apple’ın Siri’nin gücüyle çalışan akıllı hoparlörü HomePod, birçok etkileyici özelliğe ve yeteneğe sahiptir. Müzik çalmasını mı istiyorsunuz? Çalıyor. Evinizdeki akıllı cihazları kontrol etmek mi istiyorsunuz? Yapabiliyor. Haberlere göz atmak, trafik bilgilerini veya hava durumunu öğrenmek mi istiyorsunuz? Siri’ye sormanız yeterli, gerisini HomePod hallediyor. Arama motorlarında arama yapmak için, kısa mesaj göndermek için ve notlar alması için kullanabiliyorsunuz. Bu kadar harika özellik arasından en iyileri seçmek zor olsa da, başardık ve HomePod’un en iyi 9 özelliğini listeledik.

#1. Siri ile Melodini Seç

homepod-hero

HomePod’un müzik deneyimi Siri ve Apple’ın müzik yetenekleri (Apple Music, iTunes Store, Beats 1 ve daha fazlası) üzerine inşa edilmiştir. Bu sayede HomePod’da müzik dinlemeye başlamak şimşek hızında gerçekleşiyor. Sadece Siri’ye bir şarkı, albüm, sanatçı veya ruh halinize uygun müzik adını söylemeniz yeterli. Hemen kristal netliğinde bir sesle müziğinizi dinlemeye başlıyorsunuz.

#2. Spotify, Pandora ve Diğer Müzik Uygulamalarını da Kullanabilirsiniz

HomePod yalnızca Apple’ın müzik kaynakları için Siri kontrollü çalışma desteği sunuyor. Ancak Spotify, Pandora ve diğer müzik servislerinin kullanıcılarına da kapıları kapatmıyor. Tüm Apple cihazların işletim sistemine entegre edilen AirPlay ve sadece birkaç dokunuşla Spotify müziklerinizi HomePod’a gönderebilirsiniz.

#3. Siri İyi Bir Dinleyicidir

Diğer akıllı hoparlörler yüksek sesle çalarken, kontrolü zorlaştırıyorlar. Amazaon Echo veya Google Home çok yüksek sesle müzik çalıyorsa, sesinizi duyurmak için cihaza bağırmanız gerekiyor. HomePod öyle değil. Siri, ses seviyesi önemli olmaksızın sizi duymak ve “Hey, Siri” komutlarınıza cevap vermek için tasarlanmıştır.

#4. Multiroom Ses Kullanarak Evi Müzikle Doldurun

Bir HomePod’tan daha iyi ne olabilir? Tabii ki HomePod’larla dolu bir ev! Birden fazla HomePod’u her cihaz kendi müziğini veya hepsi aynı müziği çalacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

#5. Akıllı Evinizi HomePod ile Kontrol Edebilirsiniz

homepod-ile-akilli-ev-kontrolu

Termostatlar, ampuller, kameralar ve internet üzerinden uygulamalarla kontrol edilebilen diğer ev aletleri sayesinde evler akıllı hale geliyor. HomePod, Apple’ın HomeKit platformuyla çalışan, hepsini sesli olarak kontrol etmenizi sağlayan akıllı ev cihazları için merkezi bir kontrol ünitesi olabilir.

#6. HomePod ile Mesaj Gönderebilir veya Telefon Görüşmesinde Hoparlör Olarak Kullanabilirsiniz

HomePod’un merkezinde müzik olsa da, yapabileceği tek şey bu değil. Apple cihazlarının sıkı entegrasyonu sayesinde, Homepod ile SMS gönderebilir veya iPhone’unuzla konuşurken bir hoparlör olarak kullanabilirsiniz. Mesaj göndermek için, Siri’ye gereken komutu vermeniz yeterlidir. Bir telefon görüşmesi yaparken, işi HomePod’a bırakıp elleriniz özgür şekilde konuşabilirsiniz.

#7. HomePod Zaman Kaybı Yaşamanızı Engeller

HomePod ile zaman kaybı yaşamaktan kurtulabilirsiniz. Yalnızca Siri’den bir zamanlayıcı ayarlamasını ve HomePod’un bir görev (yemek yapmak, oyun oynamak, egzersiz yapmak vb.) için harcadığınız zamanı kontrol etmenizi sağlayabilirsiniz.

#8. HomePod Notlar, Hatırlatıcılar ve Listeleri Destekler

HomePod’un faydalı üretkenlik özellikleri vardır. Notlar, hatırlatıcılar ve listeler oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bitirdiğiniz görevleri listeden tamamlanmış olarak işaretleyebilirsiniz. Alışveriş listesine ürün ekleme veya karalama yapmak için artık kağıt ve kaleme ihtiyacınız yok.

#9. En Uygun Ses İçin Otomatik Ayarlama

homepod-otomatik-ses-ayarlama

HomePod o kadar akıllıdır ki, yerleştirdiği odanın boyutunu, şeklini ve içeriğini algılayabilir. Bu bilgilerle ideal bir müzik dinleme deneyimi yaratmak için ses çalmayı özelleştirir.

İlginizi Çekebilir:

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?