Apple Homepod Mini Tanıtımın Hemen Öncesinde Gözüktü

0
88
Apple Homepod Mini

Sızıntılarıyla ünlü olan isim Evan Blass, Apple “Hi,Speed” etkinliğinin hemen öncesinde yeni ürünler hakkında sızıntılar yapmaya başladı. Ünlü ismin sızdırdığı ürünlerden birisi de çok uzun zamandır beklenen Apple Homepod Mini oldu.

Daha önce çıkan HomePod modeline göre çok daha farklı bir tasarımı olacağını anladığımız yeni serinin, şekli baştan sona değişmiş gibi gözüküyor. Belki iPhone 12 tasarımları değil ama Apple Homepod Mini tasarımı ciddi oranda değişiklik göstermiş.

Apple Homepod Mini Nasıl Bir Cihaz Olacak?

İlk versiyonda uzun silindir şeklinde bir tasarım kullanılmıştı. Tam silindir yapının kullanıldığı modelde diklemesine bir tasarım vardı ama bu kez durum farklı. Bu kez tasarımın küre şeklinde olduğunu görüyoruz.

Alt ve üst kısmı düz olan bir küre şeklinde tasarıma sahip olacağı görülen Apple Homepod Mini modelinin üst kısmında yine kontrol alanı yer alacak. Bu bölümde Siri’nin animasyonlarının da olacağı söyleniyor. Tabii ki Siri, animasyonlarının nasıl duracağı konusunda en ufak bir bilgi yok.

Bunu tanıtımla göreceğiz. Aynı şekilde kontrol butonlarının nasıl dağıldığı kısmında da detayları tanıtım sonrası Apple açıklayacak. Tasarımı değişen ve daha küçük ölçüleri olduğu görülen yeni cihazın renk seçeneklerinde de çok önemli bir güncelleme olmayacak.

Apple Homepod Mini

Bu sefer iki ayrı renk seçimi yapılabilecek. Birinci renk seçeneğinde beyaz rengin kullanıldığını anlayacağız. İkinci renk seçeneğinde siyah rengin kullanıldığını göreceğiz. Bunun dışında farklı bir renk olmayacak.

Asıl merak edilen ve üzerinde durulan kısım ise ürünün hangi ülkelerde satışa çıkacağı olacak. Birinci nesil HomePod çok fazla bir ülke de satışa çıkmadı. Satışlar çok sınırlı kaldı. Mini için bu durumun değişeceği söyleniyor. Belki mini serinin ülkemizde de satıldığını görme şansımız olabilir.

Açıkçası tanıtımda en çok dikkat edeceğimiz ve en fazla takip edeceğimiz kısım da burası olacak. Ülkemize gelir mi? Gelirse de ne kadar fiyatla satılır? Gibi sorulara cevap arıyor olacağız.

İLGİLİ HABER:  iPhone 13 Pro Tasarımını Gösteren Video Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?