Apple HomePod Mini Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

0
120
Apple HomePod Mini

Apple’ın en çok sevilen ürünleri arasında gösterilen HomePod, başarılı bir satış grafiği çizgi. Başarılı bir satış grafiği çizmesinin ardından bu modelin devam serisinin geleceği söylenmişti. Beklendiği gibi oldu ve Apple’ın yeni etkinliği Apple HomePod Mini ile başladı.

Yeni bir ses sistemiyle beraber yeni bir tasarıma geçen serinin detaylarına ve özelliklerine geçelim. Bakalım bu modelde neler sunuluyor?

Apple HomePod Mini Tasarımı ve Özellikleri

Yeni modelde küre şeklinde bir tasarım sunulmakta. Üst alt kısımda yer alan düz yapının dışında orta kısım tamamen dairesel. Küresel tasarıma sahip olan yeni serinin üst kısmında kontrol butonları ve dokunmatik alanı yer alıyor. Sadece 3.3 inçlik bir gövdesi olması da bu serinin mini takısını almasına neden olmuş.

Tasarım konusunda başarılı olan ve ses gücü çok daha yüksek olan Apple HomePod Mini modelinin, ses kalitesinin de çok iyi olacağı söylendi. 360 derece ses verebilen mini hoparlör, çevre seslerine göre de ses seviyesini ayarlayabiliyor. Bu boyutlarda en iyi sesi sunan hoparlör olduğu söylenen cihazın içerisinde yer alan işlemci ise Apple S5 olarak açıklandı.

Apple Homepod Mini

Apple S5, markanın daha önce akıllı saatlerinde kullanmış olduğu işlemci olmuştu. S5 işlemcisinin gücünü de sona kadar kullanacak olan Apple HomePod Mini, sanal asistan desteği ve mobil cihaz uyum desteği de sunuyor.

Hem siyah hem de beyaz renk seçeneklerinin sunulduğu yeni cihaz, Siri uyumuyla tam anlamıyla fark yaratacak. Siri desteği sayesinde tüm akıllı ev eşyalarını da yönetmek odaklı olarak kullanılabilecek olan Apple HomePod Mini, uzaktan da kontrol edilebilecek. Ayrıca cihaz tüm Apple ürünleriyle eşdenik olarak çalışabilecek.

Tüm bu özelliklerle beraber mini için net çıkış tarihi açıklanması ama fiyatın 99 dolar olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch ve 12 inç MacBook Air Mart Ayında Satışa Sunulacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?