Apple HomePod İçin Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

0
38
HomePod

Kısa süre önce Apple’ın geliştiriciler önceden hazırlıklarına başlasın diye, HomePod cihazının geliştirici kodlarının yayınlanacağı açıklanmıştı. Açıklamanın hemen ardından sadece geliştiriciler için özel olmakla beraber HomePod kodları yayınlandı. Tabii ki tüm kodlar yayınlanmadı ya da ortaya çıkarılmadı. Kodların yayınlanmasından sonra geliştiriciler HomePod kodlarından çok, bunun içerisine saklanmış olan iPhone 8 yazılımlarına dikkat çekmişti. Hatta iPhone 8 için kodların içerisinde gizlenmiş bir tasarım bile ortaya çıkarılmıştı. Daha önceki haberlerimizde bu tasarımdan ve kodların detaylarından bahsetmiştik. Şimdi ise yeni seri akıllı hoparlörler hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.

HomePod Nasıl Bir Sisteme Sahip Olacak?

Yine geliştiricilerin kodların içerisinde tespit ettikleri detaylara göre, HomePod içerisinde beklenenden farklı özel bir sistem olacak. Tanıtımda bu sistemlere çok fazla yer verilmemiş, hatta Apple’ın çok fazla teknik konulara giriş yapmadığını görmüştük. Paylaşılan kodlardan sonra HomePod cihazının tüm detayları konusunda da yeni bilgiler elde etmek mümkün oldu. Bu bilgilere göre cihaz üzerinde 1 GB boyutunda bellek kullanılacak. Apple’ın rakibi Google Home cihazında yer alan 500 MB RAM belleğin iki katına çıkması en çok şaşırtan gelişmelerden bir tanesi. Peki, Apple neden böyle bir seçim yapma ihtiyacı duydu?

Aslında neden oldukça basit. Apple’ın HomePod yeteneklerini üst düzeye taşıyacağı ve bu nedenle de bazı sistem farklılıklarına gitmek zorunda olduğu belirtiliyor. Bu sayede bir yandan Siri desteği geliştirilmiş olacak, bir yandan da Apple bazı küçük uygulamaları HomePod içerisine yüklemeye izin verecek. Yani çok daha akıllı ve çok daha işlevsel bir sistemden söz ediyoruz.

HomePod

Bunun dışında Apple Watch akıllı saatlerinde kullanılan ekrana birebir benzer bir de ekran kullanımı yapılacağı ortaya çıktı. 272 X 340 çözünürlüğünde 38 mm Apple Watch ekranlarıyla aynı ekranlara sahip olacak olan HomePod, belli başlı simgeleri kullanıcılara gösterebilecek ve ekstra bir hareket sağlanacak.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Bile Sınırlarını Zorlayan Apple Glass Konsepti

Şimdilik ortaya çıkan bilgiler bu kadar ile sınırlı gözüküyor. Beklenen ve düşünülen teknolojilere göre çok daha başarılı bir akıllı hoparlör olacağını gördüğümüz serinin daha ne gibi detaylara sahip olacağı konusunda ise yakın zamanda yeni bilgilerinde çıkması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Microsoft Word Flow iOS Desteği Kapandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?