Apple HomePod İçin FCC Onayı Aldı

0
49
Apple HomePod

Bir yandan iOS 11 güncellemeleri üzerinde çalışan Apple, diğer bir yandan ise yeni cihazı HomePod üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Epey geciken ve oldukça uzun zamandır beklenen HomePod akıllı hoparlörlerini iki kere erteleyen ve artık satışa çıkarmak isteyen Apple’ın, söz verdiği gibi bu sene içerisinde yeni seriyi satışa çıkarması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde de bu konuda yeni bilgiler ortaya çıkmıştı. Parça tedarikçileri tarafından verilen bilgilerle beraber, markanın 1 milyon HomePod teslimatını aldığı da açıklanmıştı. Yıl sonuna kadar ise 10-12 milyon üretimin yapılacağı bilgisi verilmişti. Şimdi ise yeni bir bilgi daha ortaya çıktı.

HomePod FCC Onayı Alındı

Bu kez Apple’ın HomePod için yeni bir FCC onayı aldığı ortaya çıktı. FCC onayının alınmasının ardından ise HomePod cihazları için yeni iddialarda ortaya çıktı. Öncelikle cihazların çıkış tarihleri konusunda bazı yeni bilgiler dikkat çekti. Buna göre markanın yeni cihazları Temmuz ayı gibi satışa çıkaracağı konusunda detaylar paylaşıldı. Apple’ın söz verdiği gibi yıl bitmeden HomePod serisini satışa sunacağını görmek mümkün olacak. Bu iddialara göre Temmuz ayında tüm bölgeler için serilerin satışa çıkmış olduğunu görmek mümkün olacak.

Apple HomePod

Apple yeni ürünlerini satışa çıkarmak için bir sonraki stokları bekliyor gibi gözüküyor. 12 milyon adet daha teslimatın yapılması bekleniyor. Bu teslimatların ardından HomePod tam olarak satışa çıkmış olacak. Tabii ki bunlar doğrudan Apple tarafından verilmiş olan bilgiler değil. Bilgileri doğrudan Apple vermediği için yine bir doğrulamadan söz etmek mümkün olmadı. Fakat tüm bu bilgiler arasında kesin olan tek bilgi yıl bitmeden mutlaka akıllı hoparlör modellerinin satışta olacağı.

İlginizi Çekebilir: Güncel iOS 11 Kullanım Oranları Açıklandı

İLGİLİ HABER:  HomePod Türkiye'ye Ne Zaman Gelecek?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?