WWDC 2017 etkinliğinde Apple’ın birçok yeni ürün tanıtımı yaptığını gördük. Özellikle yazılım konusunda birçok yenilik karşımıza çıkmış ve Apple tarafından da yazılımların donanımlarla beraber destekleneceği açıklanmıştı. Markanın bu noktada en çok ilgi çeken donanım ürünü ise Apple HomePod olmuştu.

Mini bir hoparlör olarak tanıtılan ve tanıtıldığı andan bu yana akıllı hoparlör teknolojileri içerisinde ilk sıralarda yer alan Apple HomePod, tüm artıları ve tüm ekstra teknolojilerine rağmen bir türlü satışa çıkmaması yüzünden eleştiriler almıştı. Markanın yeni akıllı hoparlörü ne zaman satışa çıkacak derken, Apple tarafından yine bir kötü haber daha geldi.

Apple HomePod Ne Zaman Çıkacak?

Markanın yaptığı açıklamalara bakacak olursak, Apple HomePod yine istenen tarihe yetiştirilemeyecek. Bu sene içerisinde gelmeyecek olan cihazın, Apple’ın açıklamasına bakacak olursak 2018 yılında satın alınmaya başlandığını göreceğiz. Yani Apple HomePod akıllı hoparlörünün çıkışı, 2018 yılının ilk çeyreğine ertelenmiş durumda.

Apple HomePod

2018 yılının ilk çeyreğinde başlanacak olan satışların tam olarak hangi tarihte başlayacağı konusunda ise henüz bir bilgi verilmedi. Yani bakarsanız yine net bir çıkış tarihi bilgisi verilmedi. Sadece erteleme kararının verildiğini ve Apple HomePod çıkışının önümüzdeki sene başına ertelendiğini gördük.

Google’ın akıllı hoparlör teknolojilerini yenilemeye başladığını ve yavaş yavaş rakipsiz olmaya başladığını düşünecek olursak, Apple bu konuda da geri planda kalabilir. Bir türlü beklenen satışın başlamaması, markanın bu alandaki geleceğini nasıl etkileyecek bilinmiyor. Fakat bir an önce markanın beklenen adımları atması gündeme gelecek gibi duruyor. Son olarak Apple HomePod serisinin fiyatının 349 dolar olacağını hatırlatalım. Fiyatta her hangi bir değişiklik ya da artış yapılmış değil.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2 Beta 4 Kullanıma Sunuldu

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?