WWDC 2017 etkinliğinin en farklı teknolojilerinden biri olan Apple HomePod, markanın akıllı hoparlör alanına giriş yaptığı cihaz olarak açıklandı. Tanıtıldığı andan bu yana sürekli konuşulmaya devam eden ve son olarak paylaşılan kodları içerisinde iPhone 8 akıllı telefonlarının özelliklerinin görüldüğü Apple HomePod için çıkış tarihi bilgileri ortaya çıktı. Peki, Apple HomePod ne zaman satışa çıkıyor? Stok sorunları gündeme gelecek mi? İşte edindiğimiz detaylar.

Apple HomePod Ne Zaman Çıkış Yapıyor?

Apple HomePod cihazının çıkış tarihi konusunda yapılan açıklamaya göre, akıllı hoparlör serisi Aralık ayında yayınlanacak. Piyasaya çıkış yapması için Aralık ayının hedef gösterilmesi sonrasında satış verileri bilgisi de paylaşıldı.

Son paylaşımlara göre cihaz çıkış yapsa bile kablosuz kulaklık serisinde yaşanan sorun yaşanacak. Apple HomePod stok sorunlarıyla karşı karşıya kalacak. Zaten iPhone 8 üretiminde de stok sorunları yaşayacağı gündemde olan markanın, akıllı ev hoparlörlerinde de stok sorunları yaşamasına muhtemel gözüyle bakılıyor.

Apple HomePod

Öyle ki serisinin sadece 500 bin adet üretileceği ve genelde siyah renk üretileceği belirtiliyor. Sadece 500 bin ürünün tüm dünya genelinde stokları karşılaması bir hayli zor. En erken yeni stokların ise 2018 ortasında ya da kış sonrasında gelmesi bekleniyor. Hal böyle olunca Apple HomePod cihazlarında da ciddi sorunlar yaşanabileceği ve kulaklıkların durumunun söz konusu olacağı konuşuluyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 3 Hakkında Detaylar

İLGİLİ HABER:  HomePod İçin Resmi Çıkış Tarihi Belli Oldu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?