Apple Home Uygulamasını Tanıtmak İçin Yeni Video Yayınladı

0
63
Apple Home

Akıllı ev sistemleri üzerine yapılan çalışmalara dahil olan firmalar arasında Apple ilk sıralarda yer almaya başladı. Aslında Apple bu alana sanki uzak bir firma olarak gösterilse de, akıllı ev ürünleri üretmese bile akıllı ev ürünlerini yönetebilecek sistemler üzerinde en yoğun çalışmaları yapan firmalardan birisi kesinlikle Apple. Son olarak akıllı ev sistemlerini yönetmek adına kendi uygulaması olan Home uygulamasını piyasaya süren Apple’ın yeni teknolojisi üzerinde ise şimdiden geliştirmeler yapmaya başladığı da ortaya çıktı. Öyle ki Apple Home uygulaması için yeni bir düzen yayınladı.

Apple Home Uygulamasına Daha Fazla Önem Veriyor

Geçtiğimiz günlerde uygulamayı güncelleyerek çok daha işlevsel hale getiren Apple, şimdi ise yeni uygulama için mevcut kullanımda olan sitesini güncelledi. Uygulamayı kullanıcılarına daha iyi aktarmak için böyle bir çalışma yapan Apple’ın söz konusu güncelleme sonrasında hem menü çubuklarını değiştirmesi hem de uygulaması hakkında daha detaylı açıklamalara yer vermesi de dikkatlerden kaçmadı. Apple tarafından atılan tüm bu adımlardan sonra Home uygulamasını tam olarak nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz içinde mini bir tanıtıcı video yayınlandı.

Apple Home

Doğrudan site üzerinden yayınlanan videoda Apple Home uygulamasının bir nevi sınırlarını görmek mümkün hale geldi. Apple Home videosunda öne çıkan kısım ise tabi ki tüm sistemin yönetilmesini sağlayacak olan Siri oldu. Video şu an için resmi Youtube sayfasında yayınlanmış değil. Fakat resmi Home sitesinde yer alan reklam videosunda sabah kalktığınızda sadece Siri sanal asistanına komutlara vererek kahve hazırlatma, tüm ev eşyalarını kontrol etme ve en önemlisi de evden çıkarken evi kilitlediğiniz an Siri’nin tüm eşyaları kapatması gibi detaylar dikkat çekiyor.

Apple Home Uyumlu Cihazlar Artıyor

Yayınlanan yeni reklam filmi, Home üzerinde yapılan yeni düzenlemeler derken tüm bunlarla beraber Apple’ın akıllı ev sistemlerinde yeni bir düzene gittiğini de görebiliyoruz. Bir yandan da uygulamanın destek verdiği akıllı ev aletlerinin artış göstermesi bu alanda markanın ne derece azimli bir politika izlediğini göstermekte. Bakalım bundan sonraki aşamalarda Apple’ın akıllı ev sistemleri için ne gibi değişiklikler ya da ne gibi yeni ürünlerle karşı karşıya kalacağız.

İLGİLİ HABER:  iOS 14.2 Beta Güncellemesi Yayınlandı

Not: Yayınlanan videoyu resmi Apple Home sayfasında bulabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?