Apple’ın akıllı telefonlarında üretim sıkıntısı ortaya çıkmaya başladı. Daha doğrusu bu sene iPhone akıllı telefonlarında yapılan değişimler Apple’ın üretim bandında zorlanmasına neden oldu. Özellikle OLED ekranlı model iPhone X için geçerli olan bu durum neticesinde, telefonların çıkışı 3 Kasım tarihine kadar ertelendi. 3 Kasım tarihinde resmi olarak çıkış yapacağı açıklansa da buna rağmen yeni modellerin gecikmesi durumu da söz konusu olabilir.

Konuya ilişkin net bir bilgi elde etmek oldukça zor. Özellikle ülkemizde yeni modelin çıkışının Kış aylarını bulacağından söz ediliyor. Yaşanan bu gecikme ise Apple’ı rakiplerinden geri plana doğru atmaya başladı. Öyle ki yeni telefonları bekleyen kullanıcılar olsa da beklemeyip farklı tercihler yapan kullanıcılarda var. İşte bu sorunu çözmek adına Apple’ın yeni bir üretim sistemine geçeceği iddia ediliyor.

Apple Turbo Mod Geliyor

İddiaların kaynağı Apple’a oldukça yakın olan analistler. İddiaya göre markanın önümüzdeki yıl içerisinde mevcut satışın çok üzerinde bir satış talebi ile karşı karşıya kalacağı söyleniyor. Bu satış talebini şu an için Apple’ın karşılamasının mümkün olmadığı belirtiliyor. iPhone X için konuşulan bu durumu çözmek adına ise markanın turbo üretime geçiş yaptığını göreceğiz.

iPhone

Turbo üretimle beraber üretim hattının iki katı oranla hızlandırıldığını göreceğiz. Apple’ın bu hızlandırma sonrasında üretiminin %50 oranında artmasının öngörüldüğü belirtiliyor. Fakat burada önemli bir nokta var. Markanın akıllı telefon üretiminde, iPhone X modeli için önemli birtakım engellerle karşı karşıya olduğu biliniyor. Öncelikle telefonların yüz tanıma sistemi, ardından OLED panel sorunları gibi üretimi geciktiren kilit sıkıntıları var.

Bu nedenle de beklenen yükselişin sağlanmasının da oldukça zor. Toplamda beklenen 210-220 milyon iPhone satış rakamının bu şekilde, 255 milyon rakamına kadar çıkarılması ön görülüyor. Bu dönüşümün ne kadar başarılı olacağını, Apple’ın üretimini gerçekten artırıp artırmayacağı konusunda ise beklemek gerekecek. Yeni akıllı telefonların üretiminde yaşanacak gelişmeleri sitemizden bildirmeye devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPhone X Üretimleri Erken Başlayacak

İlginizi Çekebilir: Saigon iOS 10.2.1 Jailbreak Yüklenmeli Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?