Apple Hindistan’da Yeni Yatırımlar Peşinde

0
63
Apple Hindistan

Son dönemlerde uyguladığı stratejiler ile beraber beklenenin üzerinde başarı elde etmeye başlayan Apple 2017 yılının ilk çeyreğinde bu başarısını rakamsal olarak da ortaya çıkardı. Şirket için yapılan mali açıklamada 2017 yılının ilk çeyreği için rekor bir iPhone satışı elde edildiği ve gelirlerinde geçen seneye oranla yine bir seviyede artış gösterdiği de ortaya çıkmıştı. Apple’ın yaptığı bu açıklamadan sonra markanın elde ettiği gelirleri biraz daha arttırmak için yeni çalışmalara da gittiği ortaya çıktı. Markanın yeni hedefinin ise Hindistan pazarı olduğu düşünülüyor.

Hindistan Pazarında Yeni Üretim Fabrikası

Çok kısa bir süre önce Hindistan genelinde 2,5 milyon iPhone satış rakamına ulaşarak kendi için oldukça iyi bir seviyeye ulaştığı belirtilen Apple’ın buna karşın genel olarak Hindistan telefon pazarında ise çok düşük bir oranda kaldığı ortaya çıktı. Tüm Pazar değerlendirilmeye alındığında tüm pazarda 10.sırada yer alan markanın satışlarını arttırmak için ise yeni bir çalışma içerisine girdiği de belirtiliyor. Bu noktada Apple’ın attığı son adımın ise beklenmedik bir adım olduğunu da belirtelim.

Apple Hindistan

Aslında hemen herkes Apple’ın Amerika içerisinde üretim yapmaya ve Amerika içerisine yönelmeye başlamasını beklerken Apple Hindistan’da yeni bir fabrika kurma kararı aldı. Telefonların üretim maliyetlerini düşürmek için ve istihdam sağlayarak Hindistan pazarında daha da genişlemek için böyle bir yola başvurduğu düşünülen Apple’ın kuracağı fabrikada genel olarak ise iPhone üretimi yapacağı belirtiliyor.

Telefon Satışları Artar Mı?

Kurulacak olan yeni fabrika ile beraber telefonların Hindistan içerisinde daha düşük maliyetlerle üretebileceği düşünülen Apple’ın haliyle telefon fiyatlarını da aşağı çekebileceği belirtiliyor. Hindistan genelinde daha düşük ücretlerle iPhone satışının yapılması ile beraber markanın hedefinin en az 5 milyon iPhone satışı olduğunu da belirtelim.

İLGİLİ HABER:  iOS 12 Beta 3 vs iOS 11.4 Hız Karşılaştırması

Gerekli izinleri alarak Apple beklendiği gibi Hindistan bölgesinde yeni bir üretim tesisi kurabilecek mi bilinmez ama alınan bu kararın sürpriz bir karar olduğu kesin. Çünkü son dönemde teknoloji devinin belirttiğimiz gibi Amerika içerisine yönelmesi bekleniyordu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?